Дятел відіграє важливу роль в екосистемах лісу, забезпечуючи дуплами дрібних птахів, таких як синиці і мухоловки[1]. Крім того, він у великій кількості поїдає лісових шкідників: попелиць, гусінь метеликів і комах, які живляться деревиною — вусачів, златок, короїдів, мурах тощо[2]. Якщо навесні та влітку основу раціону складають тваринні корми, то восени і взимку птах переходить на рослинну їжу. У хвойних лісах його основним кормом є насіння сосни, ялини і модрини. Для довбання шишок використовується «кузня» — розгалуження гілок, щілина в корі або отвір, зроблений дятлом, у який вставляється шишка. У південних листяних лісах дятли споживають горіхи та плоди кісточкових дерев.
Сезон розмноження триває з кінця березня по червень. Будівництву гнізда передує галаслива, демонстративна поведінка птахів, супроводжувана криками, стукотом і шлюбними іграми. У кладці зазвичай 5—7 блискучих білих яєць. Висиджують по черзі обидва птахи, близько двох тижнів. Пташенят спочатку не чутно, але ближче до вильоту вони стають галасливими і висовуються з гнізда. Виліт молодих відбувається, як правило, у червні, у віці близько 3 тижнів.
Прокинувшись сьогодні уранці мешканці мальовничого села , що на Хмельниччині , а саме у Ярмолинецького району у Глушківцях виявили неймовірне чудо природи . Замість білосніжного снігу люди побачили дрібні камінці, які вкривали землю, неначе трава на фудбольному полі.Поміж селом промайнув жарт , що відтепер можна не асвальтувати дороги .У місцевих магазинчиках тепер рідко зустрінеш в продажі взуття . Однак село задоволенням організовує екскурсі , адже багатьом людям з інших сіл та містечок кортить побачити на власні очі таке явище. Усіх за м у гості до нашого неймовірного села , природа чудесна особливо у нас на Україні!
Доброго ранку ,матусю!Чи не могла б ти ,будь ласка,по дорозі додому ,з роботи,зайти в книжковий магазин.Мені потрібно на завтра принести книжку "Німецька мова.База".Буду дуже вдячна,якщо виконаєш моє прохання.Дякую.Люблю,хорошого дня!