Визначте у прислів'я і приказках художні засоби(гіперболи, метафоры, синоніми, антоніми, омоніми, пароніми, порівняння), за до яких створюється образність мовлення. 1 Дорога та хатка, де родила мене матка. 2 Свій край - як рай, чужа країна- як домовина. 3 Рідна сторона мати - чужа - мачуха. 4 Своя хата - своя правда, чужа хата - гірше каторги. 5 Пташка красна пір'ям, а людина знанням. 6 Не кайся рано вставати, а з молоду вчитися. 7 На свої руки найду всюди руки. 8 Драний кожух-не одежа, чужий чоловік не надежа. 9 Їсть за вола, а робить за комара.
"А про що?"- раптом запитує жвавий хлопчик нашого класу.
Не зробивши зауваження Миколі(так його звати), вчителька спокійно каже:"Темою нашого уроку є Щастя! ...Скажіть будь ласка, як ви міркуєте, чи може бути людина щасливою, не приносячи іншим користі?"
"На мою думку ні, адже справжнє щастя полягає в до ншим, лише люди здатні робити нас щасливими"- розгублено відповідає Софійка.
"А я думаю, що це не так вже й і важливо, я вважаю що щасливим тебе робить твоє життя і вчинки"-впевнено відповідає Христинка
Вчителька у відповідь каже:"Але ж хіба вчинки не полягають у до ми ж допомагаємо друзям, батькам.."
Софійка промовчала, та все ж задумалась.
"А мені здається, що це найголовніше, адже коли ми комусь допомагаємо, то отримуємо подяку і радіємо"- каже Максим.
"Так, дійсно, ти вірно кажеш, до це перш за все усмішка і подяка зі сторони інших, тому незабувайте про це!"- відповідає вчителька
Усі ще довго говорили про щастя та про до ншим, висловлювали свої думки та переконувались, що щастя-це перш за все до та турбота про інших.