Запишіть у дві колонки активні дієприкметники теперішнього і минулого часу, виділіть суфікси. Сяючий, змарнілий, стоячий, палаючий, змерзлий, спітнілий, завмираючий, застиглий, даленіючий, скислий, перемагаючий.
Дієприслівник - це особлива незмінна форма дієслава, що позначає додаткову дію або стан, яка супроводить іншу, головну.У речені дієприслівник ЗАВЖДИ виступає обставиною.Дієприслівники відповідають на питання ЩО РОБЛЯЧИ?Наприклад:кажучи та ЩО ЗРОБИВШИ? Наприклад: намалювавши. Дієприслівник має ознаки дієслова(час і вид) та прислівника(незмінність, залежність від дієслова-присудка, значення обставини)Дієприслівник не має закінчення.У кінці дієприслівників після Ч, Ш завжди пишуть літеру И..Дієприслівник із залежними від нього словами називають дієприслівниковим хворотом. Дієприслівниковий зворот завжди є обставиною.На письмі дієприслівниковий зворот завжди виділяють комою або комами незалежно від його місця в реченні.В усному мовлені дієприслівниковий зворот виділяють паузами. Дієприслівники недоконаного виду утворюються від основи дієслова теперішнього часу за до суфіксів учи ючи ачи ячи, а доконаного виду утворюються від основи неозначеної форми дієслова за до суфіксів вши, ши..Не з дієприслівниками пишуть окремо. Наприклад не почувши, не зробивши..Разом з не пишуться тільки дієприслівники, утворені від дієслів, які не вживаються без не. Наприклад ненанавидячи, нехтуючи
Відповідь:
спалахнула (присудок) повітряна (означення) імла (підмет), вибухнув (присудок) до неба (обставина) огневий (означення) вихор (підмет), заметався (присудок), заклубився(присудок) димом (додаток) і заповнив (присудок) цілий світ (додаток 2 слова) катастрофічним (означення) звуком (додаток).
Пояснення:
речення розповідне, неокличне, складне, безсполучникове, складається з двох частин, розділених комою, що вказує на одночасність подій.
1-ша частина - речення умовно просте, двоскладне, повне, поширене, неускладнен
2-га частина - речення умовно просте, двоскладне, повне, поширене, ускладнене однорідними присудками.
Схема речення
[спалахнула ... імла ], [вибухнув ... звуком].