Інтерв'ю з Кличком - Доброго дня, Віталію, чи можу я задати вам декілька питань стосовно вашої спортивної кар'єри? - Так, звісно, що саме вас цікавить? - Чому ви обрали саме такий вид спорту як бокс? - Все дуже просто, змалку я дуже полюбляв разом зі своїм батьком дивитися різні змагання та чемпіонати саме з цього виду спорту, і саме з тих часів мені здалося, що я повинен пов'язати своє життя з боксом. - Як довго вам довелося йти до вашого першого титулу чи медалі за змагання? - Так вийшло, що бійки на ринзі давалися мені дуже легко, тож свою першу медаль я отримав у віці десяти років. - Наразі ви плануєте продовжувати свою спортивну кар'єру? - На жаль, мій час у боксі вже минув, на зміну мені вже прийшли більш молоді та витривалі спортсмени, мені залишається тільки поступитися їм місцем.
— Доброго ранку, Іване. Як справи? — Доброго, Наталко. Чудово, а ти як? Що це в тебе в руках? — У мене все добре. Це книга, яку нам задали прочитати на урок української літератури. — Я щось останнім часом часто бачу тебе з книжками. Ти полюбляеш читати українську літературу? — Так, бо це мій улюблений шкільний урок. — Що в нім такого цікавого? — На уроках української літератури я дізнаюсь про різних талановитих письменників та їхню творчість, яка може багато чого розповісти про минуле життя українського народу, про їхні традиції та звичаї. Ти немов поринаєш разом з головними героями у ті часи. А в тебе є улюблений урок? — Це дуже захоплююче, напевне, мені теж слід більше читати. Так, мій улюблений урок - це біологія. Мені подобається вивчати нові види рослин та тварин, їхню будову та життєдіяльність. — Було дуже приємно зустрітися с тобою та поспілкуватися. До наступної зустрічі. — На все добре, Наталко.
Головні члени речення - це підмет і присудок.
Підмет - відповідає на питання хто? що?
Присудок - відповідає на питання що робить? що зробить? що робив? тощо
Підмет підкреслюється однією рискою, присудок - двома
Другорядні члени речення - означення, додаток, обставина
Означення відповідає на питання який? чий?, підкреслюється хлилястою лінією, означення залежить від підмета
Додаток - відповідає на питання непрямих відмінків, тобто, всіх, крім називного, підкреслюється рисочками, залежить від підмета
Обставина - відповідає на питання де? коли? куди? звідки? пікреслюється рисочками з крапочками, залежить від присудка
Наприклад:
Вчора світило лагідне сонечко.
Сонечко -підмет(що?) -світило -присудок(що робило?) -вчора - обставина(коли?) -лагідне - означення(яке?)
Сонечко(що робило?)-світило
Сонечко(яке?) - лагідне
Світило(коли?) - вчора