... зачЕпити рукою паВутину. Павутина - це творіння павука. На наших подвір"ях чи в садках найчастіше її плете павук-хрестовик. При його вигляді часто стає моторошно. Багато хто відверто боїться цих павуків. Але чи варто їх боятися?
Звичайно ж ні. Хоч і виробляють ці павуки отруту, але вона небезпечна лише комахам, якими він живиться. А павутина служить їм для добування їжі. Павутина дуже красива. Якщо її необерехно зруйнувати, то павук знову її сплете. Робити це спонукає його голод.
Павуки приносять велику користь. Адже вони знищують шкідливих комах, зокрема, мух. Якщо день у павука заладиться, то він може знищити до десяти мух.
Отже, не потрібно боятися, що павук-хрестовик тебе вкусить. А, навпаки, по можливості їх не знищувати. ( Якщо занадто коротко, то опиши будову павука, опиши, що він нас не бачить, хоч і має 8 очей і т. п.)
Патріотичні мотиви в поетичних творах Тараса Шевченка пронизують кожен рядок. Він був справжнім борцем свого народу. Адже мало хто в світовій історії з таким же запалом захищав незалежність своєї батьківщини, свободу кожного українця. Робив це тарас Григорович і словом і ділом. Його твори підіймали народ, спонукали до дій. Найвідомішими патріотичними поезіями стали «Мені однаково, чи буду», «І мертвим, і живим», «Заповіт» та багато-багато інших. Та не однаково мені, як Україну злії люди Присплять, лукаві, і в огні Її, окраденую, збудять… Ох, не однаково мені. Тарасу Шевченку ніколи не було однаково за Вкраїну. І кожним рядком, ніби молитвою, заповідає це робити всім українцям. Він оспівує простих селян, возвеличує їх душевну красу, працелюбність. Він любить природу рідного краю. В цьому всьому й проявляється патріотизм митця. Чи не всі шевченкові герої – це люди, кровно пов»язані з Батьківщиною й між собою