Відтінки сміхової енергії
Слово сміх наче випробовує спроможність мови за до всіляких префіксів і суфіксів окреслити найрізноманітні ші відтінки пов’язаних із ним понять. Іноді грані між відтінками невиразні: узяти когось на посміх, але веселий чи світлий по сміх. Інша річ — посмішище, посміховище, посміховисько. Тут уже суфікси додали своєї однозначно темної барви. Здрібніння знову ж таки вносить сумнів: у чому — посмішці чи усмішці — більше тепла та щирості. Утім, хоч якими б влучними епітетами не прикрашали посміш ку, на ній залишатиметься знак префікса по (латин. те, що стоїть спереду) — знак її поєднання з негативною енергетикою. Посмішка може стати чимось агре сивним, грубим, їй більше пасують неприємні епітети: крива, глузлива, холодна, іронічна, саркастична, єхидна. Не до й і суфікс здрібніння (посмішечка), й епітети: кривенька посмішка ще неприємніша, аніж крива. Інша річ — усмішка. Їдкі епітети не пасують цьому слову. З усмішки ніхто не зробить «усміховища», бо не можна взяти когось на усміх (як на посміх), бо є мамина усмішка й усмішка Джоконди. Усміхається, а не посміхається природа квітами, погожим небом, мерехтливим морем. Усмішка — хороший дарунок, мов світлина на пам’ять. Недарма в останню мить, доки клацне фотоапарат, перед спалахом чуємо: «Усміхніться!»
Префікс у словах насміх і насмішка не залишає сумнівів щодо своєї барви. Насмішка — глузливий жарт: префікс на- (така вже радикальність префіксів!) докорінно змінює «оздоровлювальну» природу сміху: тут у гру вступає жовч. Утім, не все й тут однозначно. Надто, коли зважимо на суфікси. Насмішкуватість — не така вже й погана прикмета, ще й коли применшувальну дію суфікса підкріпити отим дуже звичним, що так часто звучить, прислівником «трохи»: проворна, жвава, весела й трохи насмішкувата — зовсім не погані риси дівочої вдачі. Римляни сказали б: «З крихтою солі» (у нас — із перцем). Саме з крихтою, бо далі — уже не сіль, а жовч. Насміхатися з когось і висміювати когось — неоднакові речі: висміювання відверте, а насміхання часто приховане, тим і не безпечніше. Усмішка і насмішка, дарма що в їхній основі той самий корінь, — цілком різні: усмішка живиться радістю, насмішка — злом; ділимося з кимось усмішкою, щоб іще комусь було радісно й добре, а насмішкою — аби було зле. «Немає зла, щоб на добре не вийшло» — це прислів’я підходить для всіх випадків. А ще кажуть, що з насмішки люди бувають, а насмішникам очі вилазять. Цицерон — чи не найкраще тому підтвердження. «Горошина! Горошина!» — насміхалися з нього однокласники (латиною сісеr — горох). «Ще позаздрите моєму прізвищу!» — пообіцяв насмішникам завзятий хлопець; хто знає, чи був би він таким заповзятливим, якби не ті насмішки. Перший з-поміж усіх лукавих насмішників — Мефістофель. На його жовчному обличчі — знак найлукавішої, найгострішої іронії. Протистоїть їй лише те, що ніколи не може бути ні смішним, ані осміяним, — усесильний творчий дух любові (За А. Содоморою).
А. Доведіть, що це — текст, назвавши його ознаки й проілюструвавши їх прикладами.
Б. Визначте тему, комунікативне завдання тексту, стиль і жанр.
В. Складіть план тексту.
Твори про літо
Літо це суперова пора року для всіх людей у цілома світі, оскільки у цю пору року більшість людей в отпуск, школярі і студенти на канікули і всі відихають насолодуючись цим життям, але коли наступає весна потрібно буде писати розповіді про цю пору року, а саме як ви провели канікули де були і це все зможете ви найти у нас
Твори про зиму
Прийшла зима, все накруги біло від снігу, на вікнах мороз малює свої малюнки це все дуже красиво виглядає і інколи вчителі у школах будуть задавати написати такий твір про зиму, і це все ви знайдете у нас
Твори про весну
Кожен з нас дуже любить весну, оскільки навкруги все починає розквітати, травичка зеленія, пташки співають, це все дуже красиво, але вам буде потрібно буде написати у навчальних закладах такі твори про цю пору року і ви зможете без проблем найти їх у нас на сайті
☰
Твори про пори року
Українська мова дуже багата і мелозвучна. У багатьох країнах вона виступає мовою розуміння, тому що у більшості хоч її не знають, але щоб зрозуміти один одного намагаються говорити саме на українські.
Велике уміння говорити правельно українською мовою, а ще більше уміти її писати, але правельно. Ще з дитячих років в Україні, дітей вчать в школах правельно говорити, писати, але старання викладачів іноді буває замало, треба самому, або з батьками займатися написаннями українських творів, вчитися правельно і грамотоно писати їх.
На нашому сайті, з українськими творами, ви знайдете величезну кількість текстів про різні тематики творів. Також ви зможете пройтися по контрольних творам, які у нас розділені на кожен клас. А саме, у нас по тематиках українських творів, ви зможете знайти твір про літо, де зібрано велика кількість про цю пору року які розпочинаються з маленьких і закінчуючи складними великими. Так само знайдете, диктнати про хорошу пору року зима. У якій росписанно усі тонкощі українськоїї зими. Твір про тематику осінь. Тут росписано усі принади цієї пори. Як з дерев падають різного кольору листки, як уся природа готується до сплячки.
Також про весну. Весна хороша пора року. Все на вкруги розквітає. Травичка зеленіє, починають текти маленькі струмочки. Краса одним словом.
Надалі також ми додаватимемо і інші тематики на наш сайт і, щоб ви завжди змогли підібрати на ваш смак