Відповідь:
Він був сином мужика — і став володарем в царстві духа. Він був кріпаком — і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком — і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою російської солдатської муштри, а для волі Росії зробив більше, ніж десять переможних армій. Доля переслідувала його в житті, скільки могла, та вона не зуміла перетворити золота його душі у ржу, ані його любови до людей в ненависть і погорду, а віри в Бога — у зневіру і песимізм. Доля не шкодувала йому страждань, але не ла втіх, що били із здорового джерела життя. Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті — невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори. Отакий був і є для нас. українців. Тарас Шевченко.
Пояснення:
такое?
Объяснение:
Осінь часто вважають нудною, сумною порою. Її навіть називають сірою, похмурою, самотньою. Насправді ж така думка про цей період є помилковою. Осінь цілком може бути веселою, теплою, дарувати радість, натхнення та естетичну насолоду.
Природа ніколи не буває однаковою. У будь-яку пору року вона по-своєму гарна. Восени природа багата яскравими, строкатими барвами. Листя на деревах стає жовтим, червоним, багряним, фіолетовим, коричневим. Період золотої осені неймовірно прекрасний!
Таким чином, наш настрій не повинен залежати від пори року. Навіть осіння пора цілком здатна стати справжнім святом душі, може дарувати захоплення від споглядання краси природи. Тим паче що в цьому році осінь просто чудова: тепла, ніжна, лагідна…