Оберіг-це чарівний предмет,який оберігає людину від зла і її світ.З сивої давнини наші предки прикрашали свої будинки різними оберегами.Віру в добро,успіх,щастя люди пов"язували з певними символами в оберегах.За язичницьких часів це були:вишитий рушник і сорочка,вінок,підкова,маленький віничок з цілющих трав.Коли до нас прийшло християнство,то оберегами стали:хрест,ікони Богоматері,осв"ячена вода,молитва.
Прості:
Недалеко от Богуслава, коло Росі, в довгому покрученому яру розкинулось село Семигори.
Одна граматична основа: село — підмет, розкинулося — присудок
Гості й хазяїни почали полуднувать, знов випили по чарці й розговорились.
Одна граматична основа: гості й хазяїн — підмет, полуднувать, випили, розговорились — присудки.
Складні:
Вертається вона в хату, а свекруха спить на печі, аж хропе.
Дві граматичні основи: вона — підмет, вертається — присудок; свекруха — підмет, спить, хропе — присудки.
Мотря заходилась чистить картоплю, а Кайдашиха знов зо сну охала на печі й встала тоді, як надворі зовсім розвиднілось.
Три граматичні основи: Мотря — підмет, заходилась чистить — присудок; Кайдашиха — підмет, охала, встала — присудки; розвиднілось — присудок.
Як краса врятувала берізку Одного разу посадили великий новий ліс: дуби, липи, берест. Росли саджанці повільно, а бур'яни між ними - швидко. Не давали вони маленьким деревцям вирости, піднятися. Не знали люди, як бур'янів позбутися. От і старший лісник порадив посадити поміж дерев берізки. Вони, мовляв, ростуть швидко і знищать бур'яни, бо залишать їх без сонця. Так і зробили. Через кілька років підросли берізки, знищили геть усі бур'яни, але й іншим деревам не давали росту, заступали їм сонце. Вирішили зрубати берізки. Був ясний, сонячний вересневий день. Послали бригаду лісорубів. Берізки з білими стовбурами, золотистими листочками на тлі яскраво-синього неба були такими гарними! Зупинились лісоруби, завмерли від краси. Не піднялась рука з сокирою вчинити розправу над деревами. Розміркували, що можна інші деревця пересадити на окремі ділянки. І досі росте білокорий березовий гай, даруючи людям насолоду. Гарна береза, та все ж наймальовничіша вона восени, коли кожен її листочок виблискує, наче виграє на сонці. Недаремно ж кажуть "золота береза".
Объяснение:
Оберіг - це чарівний предмет, який завжди захищає людину. Оберігом може бути підкова, кулон, буси, маленька дрібничка, лялька, вишиванка, ікона та ін. У нашій сім'ї оберігом вважається ікона. Ікона захищає наш дім. Коли дуже погано або хто хворіє треба перед іконою. Ще у світі існують зцілювальні ікони. Вони зциляють хворих людей, люди виздоровляють. Коли мені дуже погано чи погано комусь з моїх рідних, я встаю навколішки перед іконою та у Бога та всіх святих, щоб вони мені до Це завжди працює, Бог все бачить та до