Якось увечерi,коли сонце так красиво заходило, з -за кущiв з'явилися зграя чудових великих птахiв.Каченя нiколи не бачило таких прекрасних створiнь. Снiжисто-бiлi,з довгими гнучкими шиями-то були лебедi. Вони дивно закричали, махнули розкiшними бiлими крилами i полетiли у вирiй, за безкраї моря.
На великій перерві третьокласниця Орися купила в шкільній їдальні тістечко і вже хотіла його їсти, але почула плач. Це жалібно плакала першокласниця Мар`янка. -Що трапилося, Мар`янко?-поцікавилась Орися. -Я так хотіла купити тістечко, а гроші, які дала мені мама, десь поділися,-мовила сумно першокласниця і заплакала ще дужче. Орися мовчки дала дівчинці своє тістечко. Першокласниця щасливо усміхнулась. А Орисі стало чомусь так приємно-приємно. Чого б то?
Відгук на прочитану книгу м.гоголя "тарас бульба"влітку я познайомився ще з одним творчим доробком м.гоголя , його повістю «тарас бульба» . у цьому творі розповідається про ті часи , коли козаки захищали нашу неньку-україну від іноземних загарбників. повість дуже цікава і захоплююча. з неї можна багато дізнатись про середньовічне козацтво. також побачити,які почуться виникають у двох закоханих-козака та паньскої дочки,заради якої молодий козак продав свою рідну батьківщину. мені сподобався цей твір тим, що читаючи його,можна багато дізнатись про стражденну україну та її мужніх синів - захисників. мене цікавило ще й те , що автор зображує сцени війни дуже насичено , зрозуміло творчо і цікаво.я ниби переносилась на поле битви і разом з козаками вступала в поєдинок за волю нашого народу.я всім рекомендую прочитати повість "тарас бульба" і хоч на довгу мить відчути себе нащадком козаків.
Якщо ви розрізняєте сполучники сурядності і сполучники підрядності, ви легко відрізните складнопідрядне і складносурядне речення. сполучники сурядності:* єднальні: і (й) , та (в значенні “і”), також, іі, ніі, так і, не ті а й; * протиставні: а, але, та (в значенні “але”), зате, проте, однак, все ж; * розділові: або, чи, або, чи, то, не не то, чи чи то. терміни єднальні, протиставні і розділові сполучники буквально вказують на тип відношень, який виражають ці слова. підрядні сполучники з’єднують частини складнопідрядних речень (головні та підрядні речення) : ярема гнувся, бо не знав, сіромаха, що виросли крила, що неба достане, коли полетить (т. шевченко) підрядні сполучники:* порівняльні: як, що, мов, мовби, мовбито, немов, немо, наче, неначе, неначе б, неначебто, ніби, нібито, буцім, буцімто; * часові: як, перед тим як, після того як, як тільки, відтоді як, з тих пір як, тимчасом як, як тільки, тільки що; * причинові: бо, тому що, через те що, затим що, тим що, оскільки; * мети: щоб, для того щоб, задля того щоб, аби; * умови: якщо, якби, коли б, аби, раз; * допустові: хоч (хоча) , хай (нехай) , дарма що, незважаючи на те що;* наслідковий: так що.
Якось увечерi,коли сонце так красиво заходило, з -за кущiв з'явилися зграя чудових великих птахiв.Каченя нiколи не бачило таких прекрасних створiнь. Снiжисто-бiлi,з довгими гнучкими шиями-то були лебедi. Вони дивно закричали, махнули розкiшними бiлими крилами i полетiли у вирiй, за безкраї моря.
На великій перерві третьокласниця Орися купила в шкільній їдальні тістечко і вже хотіла його їсти, але почула плач. Це жалібно плакала першокласниця Мар`янка.
-Що трапилося, Мар`янко?-поцікавилась Орися.
-Я так хотіла купити тістечко, а гроші, які дала мені мама, десь поділися,-мовила сумно першокласниця і заплакала ще дужче.
Орися мовчки дала дівчинці своє тістечко. Першокласниця щасливо усміхнулась. А Орисі стало чомусь так приємно-приємно. Чого б то?