Слова об'єднуються в групи (ряди чи гнізда) за значенням та будовою: учити, учитися, учитель, учителька, учительство, учительська, учительський, учень, учнівство, навчання, навчальний, заучувати, переучувати, недовчити, завчити, завчений та ін. Такі групи слів називаються спорідненими, або спільнокореневими словами.
Корінь — це спільна частина споріднених слів, яка виражає їх загальне значення. Такою спільною частиною наведеного ряду слів е-уч- (-вч-). Вона й виступає коренем кожного з цих слів. Отже, для виділення кореня у слові треба дібрати споріднені слова.
Слід відрізняти справді споріднені слова від неспоріднених. Наприклад, у групі слів водяний, підводний, заводнити, заводити, розводити, доводити, заводський, заводчани виділяється спільна частина -вод-. Чи є вона коренем для всіх Цих слів? Ні, бо не всі ці слова за значенням споріднені. Тут маємо три групи споріднених слів: 1) водяний, підводний, заводнити — корінь -вод-, що в слові вода; 2) заводити, роз-водити, доводити — корінь -вод-, що в дієслові водити; 3) samt водський, заводчани — корінь -завод-, що в слові завод.
Объяснение:
Творчість Т.Г.Шевченка приваблює всіх, від великої до малої людини , а відбувається це через те , що Т. Шевченко , пише від щирого серця , про свою тяжку долю , про заслання в якому він перебував , про дівчину яку він щиро кохав , але вона не відповідала взаємністю. Мене особисто теж приваблює його творчість , адже коли я читаю його вірші, твори я неначе сама опиняюся у вирії цих подій про які я читаю. Я вважаю що Т.Шевченко найкращий письменник та художник , він дуже добре поєднує лірику та опис своєї нещасливої долі .
Якось так) бажаю успіхів
Объяснение:
РОЗКАЗУВАТИ, ую, уєш, недок. , РОЗКАЗАТИ, кажу, кажеш, док. , перех. і без додатка , про кого — що, рідко за кого — що. Розповідати, описувати, викладати що-небудь побачене, почуте і т. ін., повідувати, повідомляти про когось, щось.