М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
majten
majten
29.03.2021 10:16 •  Українська мова

А Б В Г види скЛАДнопІДРЯдних РЕЧЕНЬ
З'ясувальна підрядна частина е в реченні
A Києвом поповзли чутки, ніби архітектор звів дивний будинок на спомин про
дочку (С. Цалик).
Б Але ж відомо, що значна частина валів споруджувалася раніше (М, Федорен
ко).
B Єв Україні символи, у яких вишивка відіграє важливу роль (3 енциклопеді).
Г За лісом, що темнiв на схилі гори, спалахнула пожежа (Д. Ткач).

1
2
2 з'ясуйте, який вид підрядної частини відповідає кожному фрагменту складного
речення (один вид е зайвим).
Фрагмент речення
Вид підрядної частини
1 Коли закінчилася вистава, тоді...
А обставинна часу
2 Ми запам'ятали той час, коли...
Б означальна
3 Коли хочеш мати гарні оцінки, то...
В обставинна причини
4 Із повідомлення старшокласники дізна-
Гобставинна умови
лися, коли...
Дз'ясувальна
4

З
А Б В Г
Складнопідрядне речення з ОЗНАЧАЛьною підрядною частиною утвориться, якщо до
частини «Я йду до озера... » додати фрагмент
А ...щоб покупатися й наловити рибу.
Б ...коли ще тільки починає світати.
...тому що хочу відпочити від галасу міста.
г ...біля якого люблять відпочивати дачники.
В

Речення «Гріш збережений не гірший від гроша, заробленого працею» (Чеське прислів'я)
можна замінити синонімічним складнопідрядним такого виду:
А Б В
A з означальною підрядною частиною
Б зі з'ясувальною підрядною частиною
з підрядною частиною місця

з підрядною частиною часу
В
5 Складіть речення за схемою: [( ), .​

👇
Открыть все ответы
Ответ:
boda13
boda13
29.03.2021

На мою думку, існує лише два як відповісти людині, яка зробила боляче. Перший б – зробити у відповідь те, що образило. Другий б – з’ясувати чому саме так з тобою вчинили та не завдавати болю, а просто пробачити. Особисто я використовую другий б, роблячи висновки та вибачаючи.

По-перше, завжди потрібно пам’ятати про правило бумеранга. Я вірю в те, що кожна людина буде відповідати за власні вчинки. Не треба витрачати свій час та нерви, щоб заподіяти шкоду. Варто не опускатися до такого низького рівня тої людини, яка несправедливо тебе образила.

Хочу навести приклад з української літератури – драма-феєрія Лесі Українки «Лісова пісня». Цей твір розказує про кохання Мавки та Лукаша, про те, як добре кохати та бути коханим. Але настає момент, коли хлопець має одружитися з простою селянкою Килиною, і це дуже засмучує обох. Проте згодом Лукашові вже не до вподоби Мавка, і він сватає Килину. Лісова дівчина не збирається причиняти біль ні колишньому хлопцеві, ні його майбутній дружині. Вона радіє, що Лукаш знайшов своє щастя, що йому добре з Килиною. Мавка вчинила як дуже розумна людина, яка розуміє, що нічого доброго не вийде, коли вона завдасть болю.

Объяснение:

4,6(100 оценок)
Ответ:
Весна - прекрасна та чарівна пора року. Усе навкруги пробуджується від зимової сплячки. З'являються бруньки на деревах, пробиваються крізь землю перші весняні квіти, веселіше усміхається сонечко на небі... Та найбільшим дивом та справжнім святом є приліт птахів із теплих країв. Кожного дня ми з нетерпінням поглядаємо на небо, сподіваючись побачити лелек, шпаків, жайворонків, ластівок...Чекають повернення додому пернатих друзів і учні Вовчатицької школи. Традиційно кожного року тут проходить акція, приурочена зустрічі птахів. Під час цієї акції учні під керівництвом учителя біології Ірини Антонівни Добуш готують різні заходи, присвячені птахам.Цього року учні виготовляли шпаківні. Розвісили їх і біля рідної школи, і в ліску ще 18 березня. Всі завзято працювали, аби зробити будиночки для шпаків затишними та надійними. Учні взяли участь і у конкурсі «Правдивий світ птахів». Готуючись до цього заходу вони вивчали поведінку птахів, з'ясовували небезпеки, які виникають під час їх міграції, писали прозові та поетичні твори, робили фотографії. Як наслідок, чимало учнів Вовчатицької школи стали переможцями обласного етапу конкурсу «Правдивий світ птахів».Та особливо запам'яталось свято «День зустрічі птахів», яке відбулося 9 квітня. Метою цього заходу було поповнення знань учнів про птахів у природі і в житті людини, про природоохоронну діяльність, розвиток пізнавальних інтересів, виховання бажання допомагати птахам, ставитися до пернатих друзів бережливо, формування основ екологічної свідомості і культури, ознайомлення з давніми народними звичаями зустрічі весни та птахів.У залі, прикрашеному дитячими малюнками із зображенням птахів та яскравими плакатами, зібралося багато глядачів. Це і школярі, і вчителі, і батьки. Усі із захоплення гали за юними акторами, які разом із вчителем біології І.А. Добуш підготували чудове святкове дійство. Звучали пісні, вірші, легенди, прислів'я, приказки, загадки та змістовні розповіді про птахів.Звичайно, такі заходи надовго запам'ятовують школярі, вони розуміють, що природа - наша мати, а пташки - наші пернаті друзі, про яких треба дбати, яких слід оберігати.
4,6(82 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ