Прикладна є в усіх реченнях окрім А) Словом сильним, мов трубою, міліони зве з собою. Б) Солов'їні звуки-промені линуть у світ. В) Наперед вийшов велетень-рибалка він ніс жмут мотуззя. Г) Освітлений вогнями, підходить пароплав "Тарас Шевченко"
Дрімучим лісом йшло двоє подорожніх. Дідусь і хлопчик. Було жарко і хотілося пити.Нарешті вони прийшли до струмка. Тихо дзюрчала холодна вода. Мандрівники нахилилися, напилися. Дідусь сказав тобі, струмочку.Хлопчик усміхнувся.- Чого ти усміхнувся, хлопче? - запитав дідусь.- Навіщо ви, дідусю, сказали струмкові " "? Він же не жива істота і не дізнається про вашу подяку, не почує ваших слів.- Це так. Якби води напився вовк, він міг би і не дякувати. Ми ж не вовки, а люди. Розумієш, навіщо людина каже " "? А знаєш, кого це слово вшановує, звеличує, підносить?Хлопчик замислився. Він ще ніколи не думав над цією мудрою істиною. Тепер саме час був подумати: дорога через ліс ще довга.
Ранок... Я прокидаюся і йду вмиватися. З кухні ароматно пахне сніданком. Моя матуся завжди смачно готує, аж пальчики оближеш. Тато теж гарно готує. Особливо борщ, плов та смажену картоплю. Ще мій тато прибирає, пере одяг, до того ж він ходить і на роботу. І коли він усе встигає? Тато іноді жартує з мене, якщо я щось зроблю не так, але я не ображаюсь, адже мій тато — справжній гуморист. Я допомагаю йому мити машину, а коли мама не встигає, я прасую татові сорочку.
Моя мама — справжнє золото! Іноді я приходжу додому і не впізнаю нашу квартиру. Все прибрано, скрізь чисто, охайно, але вона теж працює з ранку до вечора! Просто диво! Я йду до кухні, а на плиті ще гарячий борщ. Мамі я теж допомагаю. Я мию посуд, прибираю, витираю пил, ходжу на базар.
На вихідних я з родиною іноді їжджу за місто. Весною ми граємо в спортивні ігри. А літом їздимо на море. Ми з татом запливаємо далеко-далеко! А ввечері ходимо на дискотеки, в парк розваг і атракціонів, які обов'язково влаштовуються саме в період відпочинку.
Мабуть, для кожної дитини свої батьки найкращі! От і для мене вони найкращі в світі.
dhsbshsbshzbdhdyegdgd
b