Пишуться разом: вуглевидобуток, всесвітньовідомий (як прикметник; якщо ні, то всесвітньо відомий окремо, проте загальновідомий), червоногарячий, снігозатримання, перекотиполе, овочесховище, вічнозелений, одноденний, кораблебудівник, смагляволиций, легкокрилий.
Я пишаюсь своїм товаришем, бо він може до у важку хвилину. Зимою ми йшли кататися на санках, нам треба було перейти дорогу. Поряд з нами була бабуся яка не могла перейти на той бік. (Им'я твого друга) узяв її за руку та перевів. Но на цьому наші пригоди не закінчились. Ми почали кататись, но я впав та підвернув ногу. Мій товариш не покинув мене, та побіг за дорослими. Ще мій друг допомагає на контрольних. Ось так, я їм дуже пишаюсь, та поважаю його! Хочу, щоб усі були такими добрими, розумними, сильними і не покидали своїх друзів.
Пишуться через дефіс: озерно-болотний, здивовано-розгублений, вакуум-камера, в’єтнамсько-український, штабс-капітан, тьмяно-жовтий, всесвітньо-історичний, м’ясо-молочний, світло-рожевий, темно-зелений, блок-схема, видимо-невидимо, ячмінно-житній, сніжно-білий, синьо-зелений, зменшено-пестливий.
Вислів давньоримського історика Тацита: "Усе невідоме здається величним".