М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
LeviAcker
LeviAcker
20.11.2022 13:04 •  Українська мова

Доберіть цитати з художніх творів літератури для реферату на тему"Євген Маланюк у контексті європейської поезії" правильно оформіть їх ​

👇
Ответ:
oleg173173173
oleg173173173
20.11.2022

   Це був чистий розбишака-халамидник.

     Не було того дня, щоб хто-небудь не жалівся на Федька:

там шибку з рогатки вибив; там синяка підбив своєму "закадишному" другові; там перекинув діжку з дощовою водою, яку збирали з таким клопотом.

     Наче біс який сидів у хлопцеві! Усі діти як діти,- граються, бавляться тихо, лагідно. Федькові ж, неодмінно, щоб битися, щоб що-небудь перевернути догори ногами. Спокій був його ворогом, з яким він боровся на кожному місці.

     Наприклад, таке. Ліплять хатки з піску. Перед будинком, де жив Федько, була незабрукована вулиця і там завжди грузли в піску коні. Після дощу цей пісок ставав липким і вогким,- для будування хаток нема краще. Поставиш ногу, обкладеш її піском і виймай потихеньку. От і хатка. Хто хоче, може навіть димаря приробити. Коло хати можна тин виліпити, а за тином натикати сінинок - і сад є.

     А між хатками іде вулиця. Можна в гості ходити одне до одного.

     Федько теж ліпить. Але раптом встане, подивиться-подивиться і візьме та й повалить усе чисто - і своє, і чуже. Ще й регочеться.

     А як хто розсердиться або заплаче, так і штовхана дасть. Битись з ним і не пробуй,- перший по силі на всю вулицю. Враз тобі дасть підніжку, зімне, насяде і пита:

     - Ну? Наживсь на світі? Говори!

     Як той каже, що наживсь, то милує; а як пручається - іще б'є.

     Або пускають хлопці змія.

     Плац великий,- ні будинків, ні магазинів, розбігтись є де. І вітер там раз у раз найкращий.

     От заносять змія.

     Федько сидить у себе на воротях, як Соловей-Розбійник на дереві, і дивиться. Він усе любить або по кришах лазити, або на воротях сидіти. Ворота високі і там ніби скринька така зроблена. В тій скриньці й засіда Федько.

     - Пускай! - кричить той, що держить.

     Змій виривається, але зразу ж козиряє і б'ється об землю.

     Федькові досадно: дурні, хвіст короткий! Але він сидить і не кричить нічого. Його думка зовсім інша.

     Хлопці догадуються і прив'язують до хвоста ганчірку. Тоді змій плавно й легко здіймається вгору. Приємно держати його! Вітер чудесний, тільки розсотуй нитки та дивись, щоб на вузликах добре зв'язані були. Змій кокетує і хитає головою то в той бік, то в другий, наче комусь шепче на вухо то з одного боку, то з другого. А як дерчітки ще начеплені, аж дух радіє! Цілий день би стояв, та держав, та дивився вгору. Небо високе-високе, синє та холодне. А змій у ньому білий-білий, хилитається, хвостом злегка водить, наче плава, наче йому душно і він ліниво обмахує себе віялом. І ледве-ледве чутно ллється од його дирчання дирчаток. Не тільки бачиш, а й чуєш. Так наче Гриць або Стьопка там угорі і тягне за нитку, балується там і дирчить униз.

     Нитка вже дугою пішла. Ех, погано путо зроблено! Як добре зробити путо, нитка не дасть дуги. Ну, та нічого - розсотуй далі. Нитка ріже руку, але то дурниця. Змій все далі й далі в'ється в небо, стає менше та менше.

     - Телеграму давай!

     Пускається телеграма. Біленький папірчик начіплюється на нитку і підсовується трошки вгору. Вітер підхоплює - і пішла телеграма. Ось зачепилась за вузлик і пручається, виривається, от трохи не крикне вниз: "не пускають!". Але тут треба шарпнуть нитку. Вітер знов підхоплює, і попливла знову вгору біла вісточка. Ось уже вона недалеко, вже вона в тому місці, де навіть Гаврик не може бачити нитки. Ось-ось змій прочитає телеграму.

     Але тут всі разом чують крик і переводять очі з змія на землю. Іде Федько. Іде і кричить. Він міг би підійти тихенько, так що й не почув би ніхто,- але Федько того не любив. Він ще здалеку кричить:

     - Ану, гей там, давай сюди змія!

     Буде однімати. Федько іде змія однімать.

     Руки в кишені, картуз набакир, іде, не поспішає. Але тікать і не пробуй, Федько усяку собаку випередить.

     Хлопці починають швидко зсотувать нитки. Але що то

     - Давай змія! - підходить ближче Федько.

     Гаврик кривить губи і хмикає. Стьопка зблід, але хутко зсотує нитки, зиркаючи на Федька.

     Спірка піднімає з землі камінь і кричить:

     - Ану, підійди! Ану!

     Але Федько 

4,8(83 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
csioucfuo
csioucfuo
20.11.2022

Відповідь:

У структурі якого речення є підрядна з'ясувальна частина?

А: І, мабуть, не одному з нас подумалось в ті дні, яким великим може бути внесок письменника у духовне життя нації (О. Гончар).

Знайдіть складнопідрядне речення з підрядною порівняльною частиною.

Б: ...Немає на світі нічого трагічнішого, ніж людство без майбутнього (І. Жиленко).

Укажіть, яке складнопідрядне речення має підрядну допустову частину.

А: Хоча б над тобою було сто вчителів — вони будуть безсилі, якщо ти не зможеш сам змусити себе до праці і сам вимагати її від себе (В. Сухомлинський).

Укажіть складнопідрядне речення з підрядною допустовою частиною.

Г: І де б я не був за далекою даллю, тебе, Україно, завжди пізнаю... (А. Малишко)

Виділіть серед наведених речень складнопідрядне з підрядною з'ясувальною частиною.

А: Літо осені питає, де поділись журавлі (В. Китайгородська).

Знайдіть складнопідрядне речення, підрядна частина якого пояснює в головній іменник.

А: Тільки справді сильні духом могли звершити ту страдницьку і героїчну путь, що від закривавлених мурів Бреста... пролягла у безсмертя (О. Гончар).

Пояснення:

4,4(9 оценок)
Ответ:
ftf3
ftf3
20.11.2022
Осінь. надійшла холодна осінь. повітря стало прохолодним. люди одягнули теплі куртки і шапки. трава, яка ще недавно тішила око зеленими барвами, потемніла, пожовкла. дерева спершу змінили вбрання на золотисті шати, а потім листя почало сохнути і опадати на землю, вкриваючи її теплим килимом. лише ялинка залишилася зеленою, як і влітку. небо вкрилося сірими важкими хмарами, які заховали сонце і  поливають землю холодним дощем.  пташки засумували, рідше чується їх спів. маленький горобчик попросив вітерця : "ти високо літаєш, поклич сонечко, нехай ще трішки погріє землю! "  почув вітер, пошкодував маленького горобчика. подув він сильно на небо, хмарки розповзлися і виглянуло тепле сонечко. пригріло сонце, зраділо все живе, ожило, заспівало, защебетало.
4,4(50 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ