1. Визначте, у якому рядку всі слова мають варіативне наголошення ⇒ а – помилка, розплід, добір, усмішка, алфавіт
2. Виберіть рядок слів, де б зміна наголосу змінювала лексичне значення слова ⇒ б – батьківщина об’єднання, приклад, колос
3. З’ясуйте, у якому рядку вимова всіх слів збігається з їх написанням ⇒ в – хвороба, Полтава, коробка, дошка, лава
4. Виберіть рядок, у якому всі слова вимовляються зі звуком [г] ⇒ в – гуляш, гульба, Грузія, гротеск, гречка
5. Укажіть, у якому рядку в усіх словах дж і дз позначають один звук ⇒ б – джем, дзьоб, дзвоник, джинси, джаз
6. З’ясуйте, у якому рядку в усіх словах відбувається асиміляція приголосних ⇒ в – легко, дочці, пісня, розширити, честь
Відповідь:
Науково-технічний прогрес (НТП) – це постійний процес створення нових і вдосконалення застосовуваних технологій, засобів виробництва і кінцевої продукції з використанням досягнень науки.
Пояснення:
Науково-технічний прогрес (НТП) – це постійний процес створення нових і вдосконалення застосовуваних технологій, засобів виробництва і кінцевої продукції з використанням досягнень науки. Його можна тлумачити як процес нагромадження та практичної реалізації нових наукових та технічних знань, цілісну технічну систему "наука-техніка-виробництво", що охоплює кілька стадій: фундаментальні теоретичні дослідження; прикладні науково-дослідні роботи; дослідно-конструкторські розробки; освоєння технічних нововведень; нарощування виробництва нової техніки до потрібного обсягу, її застосування (експлуатація) протягом певного часу; техніко-економічне, екологічне й соціальне старіння виробів, їх постійна заміна новими, ефективнішими зразками.
Науково-технічний прогрес здійснюється у двох формах: еволюційній та революційній.
Еволюційна форма НТП має місце, коли техніка і технологія, що застосовуються у виробництві, удосконалюються на основі вже відомих наукових знань. Прикладом цієї форми НТП є розвиток енергетичної техніки, заснованої на принципі використання кінетичної енергії пари – від простої парової машини до парогенераторів величезної потужності.