. Утворіть з кожної пари речень одне із дієприкметниковим зворотом. Стежка змією вилася вгору. Її вимостили камінням. Мені сподобалась нова сукня. Їі купила мама. Книжка мені дуже сподобалась. Я прочитала її на канікулах.
Птахів можна зустріти в будь-якому куточку земної кулі.
Я вважаю, що птахів треба берегти. По-перше, вони поїдають комах-шкідників. Згадаймо дятла, його ще називають "санітаром лісу". По-друге, птиці веселять нас своїм чарівним співом. По-третє, придивіться до них, якими різними вони є. У зоопарку ми можемо бачити багато видів, які живуть далеко за межами нашого краю. По-четверте, я не можу уявити природу без цих чудових створінь, вона була б дуже збіднілій.
1.O земле, велетнів роди! (просте, спонукальне,окличне,односкладне, поширене, ускладнене) 2.Хіба є хто на землі крилатіший за людину? (просте, питальне, двоскладне, поширене, ускладнене) 3.Добре нам мати на світі хорошого друга, друзів — ще краще. (складне,розповідне,неокличне,односкладне, поширене, неускладнене) 4.Треба слову ніжності додати, щоб уміло друзів пригортати. (складне,розповідне,неокличне,односкладне,поширене,ускладнене) 5.Чи є слова, якими гоять рани? (складне,питальне, односкладне, поширене, ускладнене) 6.Товариство не для користі вибираю, а для душі. (просте, розповідне, неокличне, односкладне, поширене, ускладнене) 7.Поміж людьми, як кажуть, добре й нам. (просте, розповідне, неокличне, односкладне, двоскладне, поширене, ускладнене) 8.Колись мене назвав він братом, і слово це – як зірка у путі. (складне,розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, ускладнене)
Відповідь:
Пояснення:
Вимощена камінням, стежка змією вилася вгору.
Куплена мамою, сукня мені сподобалась.
Мені сподобалась книжка, прочитана на канікулах.