Треба зробити вправу у відносному присвійному та якісному наприклад: 1. Білі руки роботи бояться ,2 Чорному душу милом не відмиєш,3 зкрасивого лиця води не пити ,
Друг і подруга зустрілися в парку: - іринка: привіт денис, можна сісти біля тебе? - денис: привіт іринко! звісно, я не проти поговорити. - іринка: що нового у тебе? - денис: та нічого нового немає, а у тебе? як справи? - іринка: у мене теж нічого нового немає! справи у мене добре. - денис: слухай, іринко, я сьогодні весь день мамі, і вона мені дала 40 гривень, сказала на морозиво, і заслужив. - іринка: молодець! - денис: так ось, я тебе хочу пригостити морозивом, непроти? тут як раз поблизу магазин. - іринка: якщо пропунуєш, то я не можу відказатися. - денис: от і чудово! побігли за найкращим морозивом! - іринка: гаразд. денис і іринка купили морозиво. денис дістав морозиво спід бумажки, та викинув її. - іринка: ти що, підніми негайно папірчик, це не культурно. - денис: я тебе прошу, ось бачиш, дворянин замітає! ось і він прибере. - іринка: але ж біля тебе стоїть смітник, невже тобі важко було кинути туди папірчик? - денис: важко. - іринка: денис, я звісно дякую за морозиво дуже смачне, але від тебе я такого не очікувала, і знаєш що? ти дуже байдужий до природи, а значіть ти байдужий до землі. а земля не пробачає байдужості!
Ми разом граємося у дворі, багато спілкуємось. Нам цікаво удвох, уміємо веселитися. Часто радимось як виконати домашнє завдання. Дружба особливо пізнається в біді. Коли подруга хвора, я обов'язково телефоную чи провідую її. Допомагаю виконати домашнє завдання. Розповідаю про шкільні новини.
Дружба не може існувати без добрих справ.
У мене є друг Андрій. Ми разом відвідуємо спортивну секцію.
Наші захоплення однакові, тому нам особливо цікаво разом. У вихідні дні я часто з ним тренуюся в нашому дворі. У школі ділюся з ним усілякими смаколиками. Також іноді допомагаю йому виконувати домашнє завдання. Провідую та телефоную, коли друг захворіє. Розповідаю про новини в школі.