ВПРАВА 223. Запишіть складно підрядні речення Визначте вид підрядності в них. Побудуйте схеми речень. 1. Недавно я поза Уралом блукав і Господа благав, щоб наша правда не пропала, щоб наше слово не вмирало ((. Шевченко). 2. Я втік би в темний гай, шоб слухатъ, як шепоче до листу лист і до квіток трава (О. Олесь). 3. Думою тугу розвіюю, щоб був я завжди такий, яким мене мати вродила і благословила в світи (Б. Симоненко), 4. Нехай горить трава по осені, хай чорні димляться поля, та тльки та ж палпра просині, та обрій той, і та земля (В. Стус). 5. Нема такої біди і муки, ніж сумно з-під сивих брів дивитись щодня, як внуки ростуть без своїх батьків (В. Симоненко). 6. І доки є пам ять людей і живуть матері, допоки й сини, що спіткнулись об кулі, живуть (Б. Олійник). 7. Якби не жовте листя в садках, то можна було б подумати, що надворі не бабине літо, а справжне літо (I. Нечуй-Левицький). 8. Як мала у тебе сила, то з гуртом єднайся ти, бо вкупі більше зробиш діла, бо швидше дійдеш до мети (Б. Грінченко). 9. Квіти, які вона так плекала, прив'яли так, що деякі схилили пуп"'янки й голівки, хоч ім би ще цвісти та цвісти (I. Цюпа). 10. І що мені казати, як батьки за тисяччю доріг у нужді, в без- хліб'і біля хати виглядають сина на поріг; як чекає мати тої вісті, піднімає руки в пломені, руки чисті, в праці мозолисті, золотисті у минулі дні
Мало хто любить самотність. Воно пригнічує і вганяє в депресію. Ми завжди намагаємося бути в якому б то не було суспільстві. Не важливо в якому. Головне, щоб тиша не оточувала нас повністю. Адже суспільство відіграє величезну роль у нашому житті. Воно виховує нас, направляє нас, впливає на все наше життя. І відрив від цього звичного кола може бути досить складний для нас. Але часом суспільства стає занадто багато. Тоді людині хочеться самотності, і в цьому немає нічого поганого.
Самотність. Всі сприймають її як якусь невдачу або безталання. Адже якщо людина самотня, значить вонапостійно програє. Переможець не може бути самотнім. Навколо нього завжди друзі, рідні та знайомі. А раз людина самотня, то щось з ним не так. Але це не так. Багато людей прагнуть побути на самоті. Наприклад, ви великий начальник. У вас цілий день дзвінки та зустрічі, навіть у пробці ви з кимось розмовляєте. Упевнений, що прийшовши додому, перше, чого ви захочете - це тиші й самотності.
Адже у кожної людини є свій особистий р. Це деяка зона навколо себе, в яку ніхто не допускається. І ви самі знаєте, що порушення оточуючими нашого особистого нічого доброго для нас не несе. Нас це дратує і злить, а може навіть викликає агресію. Тобто, природа сама заклала в нас невелику тягу до перебування наодинці з собою. Хоча б у зоні особистого Самотність допомагає ясніше мислити
Всі ми живемо в містах і відмінно уявляємо собі як працює ця величезна система. Ми постійно кудись біжимо: з роботи додому, від знайомих до друзів, з однієї зустрічі на іншу. Всі ці мишачі перегони стають причиною того, що ми не встигаємо подумати. Наша голова постійно зайнята думками про роботу, будинок, дзвінки і т.д. Зупиніться. Знайдіть хоча б один день в тижні, коли ви будете надані самим собі, думати тільки про те, що вам подобається, і робити тільки те, що ви хочете. Повірте, присвятивши день тільки собі, ви здивуєтеся своїм думкам. Адже не дарма багато шедеврів були створені майстрами своєї справи саме в самоті. Може, ви несподівано знайдете неординарну розгадку давньої проблеми. А раніше ви не могли її вирішити, адже голова постійна була забита іншим.