-Дуже добре та весело. Не давно їздив на море.
- Над чим замислився? Чому такий сумний?
- Та ось, мене дуже зацікавило таке питання "У чому полягає цінність спілкування?" А як ви думаєте?
- Я вважаю, що цінність спілкування в тому, що ми можемо сказати щось, заперечити, попросити. Наприклад, можно попросити батька полагодити поломану полицю для книжок, уяви, як би це було складно зробити, якби ми не могли спілкуватися.
- Я з вами згоден. Інколи буває й так, що просто якось самотньо, а поспілкуєшься з ким-то, і тобі стає радісно.
- Так, мені це дуже знайомо. Мабудь, цінність спілкування дійсно полягає в тому, щоб ми могли ділится один з одним досвідом, як наприклад, друзіз нами, або батьки. Як я вже казала для повсякденнного життя, або просто для того, щоб не почувати себе єдиним у Всесвіті, бо спілкування до познайомитися з людьми, дізнатися їх ближче, саме завдяки йому ми знаходимо багато друзів, але, нажаль, іноді і ворогів.
2. Степан Васильченко - майстер малих жанрів прози. (С. Васильченко - майстер короткої новели та невеликої повісті, в основі яких лежить психологічний конфлікт. Умовно новели письменника можна поділити на такі групи:
1) життя села та його соціальні настрої;
2) школа, діти і вчителі;
3) трагедія народних талантів;
4) викриття імперіалістичної війни.
Його проза відрізняється своєю щирістю, душевністю, доброзичливим гумором, тонким психологізмом, внутрішньою делікатністю. Головна ознака їх - бути гранично правдивими до життя.)
3. Повість "Талант" - твір про долю таланту з народу. (С. Васильченка завжди хвилювала тема талановитої людини з народу. Головною проблемою повісті "Талант" є трагічна доля народних талантів, а саме талант Тетяни - співачки - і трагізм її долі в тогочасному суспільстві. Смерть героїні повісті - це звинувачення суспільства. У письменника болить душа, що талановита українська молодь зростала у неуцтві і темряві, не маючи доступу до освіти і культури.)
III. Степан Васильченко - класик нашої літератури. (Поезія оповідань письменника в їхній людяності, стислості, емоційності, душевності. Його твори сповнені віри в завтрашній день України, яку письменник дуже любив.)