Пацьорки Галіції
Але ж витворний, вічистій паси через Галіцію, аки веремія цілого світу. Саме тут нігди не було полечності між людьми, бо був ріні між нами, куркулями, і ляхами. Завжди знайдеться тут хороший кумпель, гречний пан і вправна газдиня, що на своєму сніжно-білому обрусі викладе смаколики, що обухають краї Галіції. У старих дерев'яних божьницях ведеться небоженство під проводом ксьондза, чий голос чути до самих небес. Анимуш, який я отримую від запаху верхолок, вистачає на ціле життя. Люди тутай трудяться, мов бджоли у борцях. Я маю пожиттєву алчбу цофатися за розвиток моїх земель.
Значення архаїзмів і діалектизмів:
витворний-пишний
вічистій-вічний
паси-шлях
Галіція-Галичина
пацьорки-намисто
аки-мов
веремія-час
нігди-ніколи
полечність-мир
ріні-берег річки
куркулі-українці, що займались осілим землеробством
ляхи-поляки
кумпель-товариш
гречний-вихований
газдиня-господиня
обрус-скатертина
обухати-овіяти запахом
божьниця-церква
небоженство-служба Божа
ксьондз-священик
анимуш-натхнення
верхолки-квіти
тутай-тут
борці-вулики
алчба-невситиме бажання
цофатися-боротися
Объяснение:
1. Гей, нові Колумби й Магеллани, напнемо вітрила наших мрій! (В.
Симоненко) 2. Не всі стародавні греки були афродітами, геркулесами,
аполлонами, але в них був ідеал краси, і вони бачили її в різних проявах, увічнювали її (О. Довженко). 3. Пошли, доле, гнів, і ненависть, і гордість оборонцям і визволителям нашої Батьківщини! (О. Довженко) 4. Всяк шотландець вільний — пан своєї батьківщини (Леся Українка). 5. Наші предки, стародавні слов’яни, подібно до англосаксів, ділили рік на дві частини: зиму і літо або на зимове і літнє сонцестояння — Коляду і Купала (О. Воропай). 6. Бароко — художній стиль у мистецтві, батьківщиною якого є Італія. Головна особливість цього стилю — вигадливість, підкреслена урочистість, переважання декоративного над практично-корисним. Назва терміна «бароко» походить від португальського «перола барокка», що перекладається як «перлина вигадливої форми». Кращі будівлі цього стилю: Версальський палац
поблизу Парижа, Зимовий палац у Санкт-Петербурзі, Андріївська
церква, Маріїнський палац, Брама Заборовського у Києві.
Весна - це найкрасивіше пору року! Адже тільки навесні можна помітити, як розпускаються квіти після зимової сплячки, як красиво і безтурботно співають птахи під вікном, як течуть струмка від щойно снігу, що розтанув ... Цією красою можна насолоджуватися нескінченно! Все перероджується прямо на очах: \u200b\u200bтварини, рослина, люди і сама природа. Ось ведмідь прокинувся від зимової сплячки, з-під снігу почав виглядати пролісок, хуртовини перетворилися в теплі вітерці, а люди стали виходити з будинків і квартир, колись ховаючись від морозу, щоб подихати свіжим повітрям і насолодитися чудовими пейзажами.
Раніше, гуляючи по зимовому лісі, На мене з гілок дерев падав сніг, потрапляючи мені під комір, а тепер на мене капають крапельки водички, освіжаючи мене і роблячи щасливішими. А саме чудове під час цієї прогулянки, так це - запах ... Запах природи: рослин, дерев і квітів, які тільки почали розквітати.
У цю пору року дні стають довшими, сонце встає раніше, а ночі тепер трохи коротший. З самого ранку птахи починають будити тебе своїм прекрасним щебетанням, давайте зрозуміти, що пора прокидатися. До того ж весняного ранку набагато безпечніше зимового, адже взимку вранці темно і нічого не видно, і коли йдеш в школу, то з побоюванням дивишся по сторонам.
Підводячи підсумок - хотілося б написати, що весна - це моє улюблене час року, найкрасивіше і прекрасна пора! Так само будучи відправною точкою до літніх канікул, Весна дає зрозуміти, що це саме спокійний час року і залишилося зовсім трохи потерпіти і настане спекотне і веселе літо.
Объяснение:
Пиши людино