ответ:
объясненслово «флора» в значении «совокупность растений» впервые было использовано польским ботаником михалом боймом (1614–1659) в работе flora sinensis («флора китая»), вышедшей в вене в 1656 году.
титульный лист первого издания работы карла линнея flora lapponica (1737)
второй раз в этом значении слово «флора» было использовано великим шведским натуралистом карлом линнеем (1707–1778) в его работе flora lapponica («флора лапландии»), изданной в в 1737 году[2]. именно эта книга стала первой в жанре «флоры» в его современном понимании — то в есть в жанре обзорного труда, посвящённому растительному миру той или иной территории. flora lapponica представляет собой обзор растительного мира лапландии и содержит подробное описание 534 видов растений и грибов, из которых около ста были описаны впервые. принцип построения этой книги (вводные главы с информацией об описываемой местности и изучения её природы; раздел с описанием видов растений, в том числе, для каждого вида, — сведения о его морфологии, особенностях произрастания, таксономические данные и краткая информация об использовании растения; в конце книги — список ) оказался композиционно совершенным и стал использоваться и в других аналогичных сочинениях
ответ:
петро i олексійович, прозваний великим (30 травня [9 червня] 1672 року — 28 січня [8 лютого] 1725 року) — останній цар всієї русі (з 1682 року) і перший імператор всеросійський (з 1721 року).
представник династії романових. був проголошений царем в 10-річному віці, став правити самостійно з 1689 року. формальним співправителем петра був його брат іван (до своєї смерті в 1696 році).
з юних років проявляючи інтерес до наук і закордонному способу життя, петро першим з російських царів здійснив тривалу подорож в країни західної європи. після повернення з нього, в 1698 році, петро розгорнув масштабні реформи російської держави і суспільного укладу. одним з головних досягнень петра стало рішення поставленої в xvi столітті завдання: розширення територій росії в ійському регіоні після перемоги у великій північній війні, що дозволило йому взяти в 1721 році титул російського імператора.
Все навкруги змінилось. Прилетіли співучі птахи з теплих країв. Прокинулись милі звірята з зимової сплячки. Дерева прокинулись від зимового сну. Три тополі, височать у полі - вибирають собі весняну барву. Дивишся у небо, а там двоє - журавель і журавочка. І так гарно і легко кружляють, немов би танок якийсь водять. Розтанув на водоймах твердий лід. А хороші діти садять дерева і підливають. Білять вапном, щоб шкідники не вилазили на них і не завдавали шкоди.
Коли юннати це зроблять, то буде дуже добрий урожай. Мені дуже подобається ця пора року - барвиста, весела, духмяна і запашна весна! А вам?