Письмо є одним з таких винаходів людства, без якого було б неможливе його існування. Звукова мова обмежена в просторі і часі, тому існує і споконвіків існувала потреба в передачі інформації. Саме письмо стало засобом такої передачі.
Письмо – штучно створена система фіксації мовлення, яка дає змогу за до графічних елементів передавати мовленнєву інформацію на відстані й закріплювати її в часі.
Винахід письма можна вважати другим за важливістю (після звукової мови). Він спричинив справжню інтелектуальну революцію, забезпечивши повноцінну передачу інформації, а, отже, досвіду поколінь. Значно зросла і прискорилася взаємодія між різними групами людей, інтенсифікувалася торгівля, виробництво, стало можливою повноцінне функціонування художньої літератури.
Навіть зараз, після винаходу в передачі звукового мовлення роль письма анітрохи не зменшилася.
До винаходу письма людство йшло довгими шляхами і тільки кілька тисячоріч назад стало застосовувати для запису мови знаки.
Прийнято вважати, що це відбулося біля шести тисяч років тому, у четвертому тисячолітті до нашої ери (епоха неоліту), на думку інших дослідників – уже з восьмого тисячоліття.
Правда, перші найпростіші спроби графічної передачі інформації, знайдені в печерах на півночі Іспанії зроблені близько 20 тис. pоків до н.е., проте немає достатніх підстав називати їх письмом.
Одного разу Оленка, Сашко та Юрко грали в піжмурки на невеличкій галявинці біля лісу. Раптом Сашко почав кликати своїх товаришів. Друзі швидко примчали і побачили, що купа каміння лежить на шляху у невеличкого струмочка. Діти вирішили врятувати струмок. Одразу ж друзі взяли знаряддя праці й прийнялися до роботи. Юрко почав розгрібати каміння, Сашко схопився за лопату розкопувати землю, а Оленка - допомагала грабельками. Раптом, водиця поступово почала пробиватися крізь камінці і наповнювати рівчачок. Згодом у ньому заіскрилася чиста вода і почала вибігати срібним струмочком. Друзі не могли намилуватися струмочком!
Закінчення в слові "відбуваються" --- ються