М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Ьвот
Ьвот
28.02.2022 01:35 •  Українська мова

Речення с одноридными членами з типами узагальнено особови, безособовы, назывни, неособови,

👇
Ответ:
ЮкиНайи
ЮкиНайи
28.02.2022
Означено-особові речення, в яких головний член вказує на те, що дія виконується або виконуватиметься певним предметом чи особою, і який виражений дієсловом у формі 1-ої або 2-ої особи однини чи множини теперішнього або майбутнього часів дійсного Поїдемо поговорити з лісом … — Л. Костенко; Відмикаю світанок скрипічним ключем. — Л. Костенко) і дієсловом наказового Зіграй мені осінній плач калини. — Л. Костенко). На певну дійову особу (я, ти, ми, ви) в означено-особових реченнях вказують особові закінчення дієслів-присудків (розумію, розумієш, розуміємо, розумієте; зрозумію, зрозумієш, зрозуміємо, зрозумієте; зрозумій, зрозуміймо, зрозумійте).Означено-особові речення часто виражають різні спонукання до дії — прохання, накази, побажання, заклики:Бережи рідну землю!.Любіть травинку і тваринку, і сонце завтрашнього дня … (Л. Костенко).Неозначено-особові — це такі речення, в яких дійова особа мислиться неозначено, більша увага зосереджена на дії, на події. Присудок у неозначено-особових реченнях виражається дієсловом у 3-ій особі множини теперішнього чи майбутнього часів або у формі множини минулого часу:У газетах детально описують події тижня.Задзвонили у Констанці рано в усі дзвони (Шевченко).Виступ президента покажуть по телебаченню.Неозначено-особові речення широко вживаються в науковому стилі: У давнину писали на глиняних табличках, папірусах, пергаменті.Узагальнено-особові речення, в яких присудок виражається формою 2-ої особи однини теперішнього чи майбутнього часів (рідше — 3-ої особи множини та наказового але виконувач дії не називається, бо дію може виконувати кожен. Узагальнено-особові речення вживаються переважно у приказках та прислів'ях, а також у художньому стилі мовлення:Шилом моря не нагрієш.Готуй сани влітку.На переправі коней не міняють.Безособові речення, в яких дійова особа граматично не виражається. Головний член у безособових реченнях буває виражений:безособовим або особовим, що має безособове значення, дієсловом: Смеркалося… Огнем кругом запалало (Шевченко). А на небі зчинилась гуркотнява: кидало колоддям, ламало, трощило (Васильченко). дієслівними формами на -но, -то:Ранено в груди тяжко, а волосся тільки обсмалено порохом (Головко).неозначеною формою дієслова або неозначеною формою дієслова у поєднанні з прислівником чи присудковими словами треба, можна, жаль, шкода, слід:Ніколи не забути шкільних років.Вибрати не можна тільки Батьківщину (Симоненко).прислівником (зі зв'язкою або без неї):У коморі було тихенько, як у вусі (Марко Вовчок).Так тихо, тихо скрізь (Тичина).словами нема, немає, не було, не буде, при яких є додаток у родовому відмінку:Ніде немає літа (Л. Костенко).Безособові речення часто трапляються в художньому стилі мовлення.
4,7(93 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
ImmortalSpirit
ImmortalSpirit
28.02.2022
- Привіт, як твої справи, як подорож до Софіївки?
- оо, ти знаєш дуже добре..
- Що цікавого ти дізналася про це видатне на всю Укаїну місце?
- Софіївка - національнтий дендрологічний парк України, памятка краєвидного типу світового садово-паркового мистецтва кінця 18, другої половини 20 століття
- А правда, що цей парк був названий на честь дружини магната - Софії Вітт-Потоцької
-Так, ті права 
- Я у цьому році відвідала Києво- Печерську лавру, котра славиться багатьма легендами і своєю великою історією
- Це дивовижно, а які ще с чудес україни ті мрієш відвідати?
- Я б  хотіла побувати у заповіднику Камянець
- Справді? Що цікавого можно там побачити?
- Ти, що не знаєш,  Там зараз проводять безліч лицарських турнірів і фестивалів
- я б з радістю з тобою поїхала б
-добре, мі можемо організувати подорож по всім чудесам україни
- гарна думка
4,5(22 оценок)
Ответ:
San4ic
San4ic
28.02.2022
Калина – це невеличке деревце. Люди здавна милувалися нею. Її порівнюють з дівчиною. Мов наречена, весною вкривається білим цвітом. Влітку пишна та зеленоока тягнеться до сонця. Восени вже виблискує золотом жовтогарячого листя. Наливаються соком кетяги. Взимку під білим покривалом снігу вона особлива гарна. Звеселяє червоним кольором ягід усе навколо. Закликає птахів поласувати ними.
Калина - символ нашого народу. Вона дуже гарна у всі пори року.

Калина – гарне дерево.
Воно чудове навесні, коли квітує білим цвітом. Цвіту дуже багато, тому майже не видно зелених листочків. Влітку воно пишно вкрите зеленими різьбленими листочками. Потім на гілках появляються кетяги малих круглих ягід. Спочатку вони зеленого кольору. Восени наливаються гіркуватим соком та червоним рум'янцем. Після перших заморозків ягоди морщаться, проте стають дуже солодкими, тому їх полюбляють їсти пташки.
Вродливих дівчат у народній творчості часто порівнювали з калиною.
4,5(58 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ