раннього дитинства ми пізнаємо навколишній світ з книг, прочитаних дорослими. Прочитавши книги, ми починаємо дізнаватися все більше нового і цікавого. Але деякі випадки у творах, які описані в книгах, трапляються в житті. У цих історіях завжди перемагає не багатий, а мудрий. Я люблю читати. Мої найулюбленіші книги – це детективи, казки, жахи і історичні пригоди. У цих історіях більшість випадків відбувалися в реальному житті. Прочитавши книгу, я все більше починаю мислити і думати, отримувати величезне задоволення, дізнаюся масу корисного і цікавого. А скільки буває ситуацій, коли може до мудрий рада з книги. Влітку, коли була гарна погода, ми грали з дівчатками в саду. Женя запропонувала зробити курінь. Я висловила свою ідею, згадавши опис куреня з розповіді. Дівчаткам дуже сподобалося. Коли ми закінчили роботу, у нас вийшов дуже красивий і великий курінь. Я намагаюся читати скрізь, де б не знаходилася. Книжки навчили мене мудрості, логіці, мислити в різних напрямках, знанням і умінню бачити перед собою мету і знаходити потрібні засоби для її досягнення. Деякі вчені і просвітителі вважали, що без книжок не можливо обійтися в житті. І просвітитель Гідро вважав: «Людина перестає мислити, коли перестає читати». Я з ним повністю згодна. Ось чому слід прагнути до спілкування з розумними книгами, слухати їхні слова, вчитися у них і самому ставати мудрішими."
Київський князь Ярослав Володимирович отримав прізвисько "Мудрий" тому, що під час його правління Київська Русь стала могутньою державою, з якою рахувалися впливові на той час держави Европи. Ярослав Мудрий народився до у 980 році; його батьком був князь Володимир Святославич з династії Рюриковичів, а матір'ю - полоцька княжна Рогнеда.
Київським Великим князем Ярослав Мудрий став в 1019 році після запеклої междоусобної боротьби. Ярослав Володимирович прагнув об’єднати всі землі Русі під своєю владою, тому багато воював та заключав згоди з іншими князями. В 1036 році Ярослав став єдиним володарем Київської Русі, крім князівства Полоцького, де князював його брат Ізяслав.
За часів правління Ярослава Мудрого було засновано багато міст. Деякі з них було названо на його честь: Ярославль на Волзі та Ярославль на річці Сян, що зараз називається Ярослав і знаходиться у Польщі. Християнське ім'я Ярослава Мудрого було Юрій (Георгій), тому місто Юр’їв неподалік від Чудського озера, яке зараз називається Тарту, та місто Гюргів (нині — Біла Церква), засновані Ярославом, теж були названі на його честь.
При Ярославі Мудрому була написана збірка законів "Правда Ярослава", що діяла на території Київської Русі. Її доповнений варіант відомий нам як "Руська Правда". За часів його правління було серед іншого збудовано Софійський собор і створено бібліотеку Софійського собору.
Ярослав укріплював південний кордон Русі, щоб убезпечити державу проти кочовиків. Ярослав остаточно позбавив Київ від загрози нападів племін печенігів.
Дружиною Ярослава була шведська принцеса Інгігерда, яка потім заснувала у Києві перший жіночий монастир. Десять його дітей були одружені з монархами або родичами монархів інших держав, що зміцнило статус Русі на міжнародній арені.
Я люблю читати. Мої найулюбленіші книги – це детективи, казки, жахи і історичні пригоди. У цих історіях більшість випадків відбувалися в реальному житті.
Прочитавши книгу, я все більше починаю мислити і думати, отримувати величезне задоволення, дізнаюся масу корисного і цікавого. А скільки буває ситуацій, коли може до мудрий рада з книги. Влітку, коли була гарна погода, ми грали з дівчатками в саду. Женя запропонувала зробити курінь. Я висловила свою ідею, згадавши опис куреня з розповіді. Дівчаткам дуже сподобалося. Коли ми закінчили роботу, у нас вийшов дуже красивий і великий курінь.
Я намагаюся читати скрізь, де б не знаходилася. Книжки навчили мене мудрості, логіці, мислити в різних напрямках, знанням і умінню бачити перед собою мету і знаходити потрібні засоби для її досягнення.
Деякі вчені і просвітителі вважали, що без книжок не можливо обійтися в житті. І просвітитель Гідро вважав: «Людина перестає мислити, коли перестає читати». Я з ним повністю згодна. Ось чому слід прагнути до спілкування з розумними книгами, слухати їхні слова, вчитися у них і самому ставати мудрішими."