Чарівне Закарпаття милує неповторними краєвидами, багатством кольорів та незабутніми панорамами всіх тих, хто приїжджає в гості та живе тут. Одним із найвидатніших місць області є справжній замок Паланок, який захоплює нас своїм силуетом при сході раннього сонечка.
Дивна назва цієї історичної пам'ятки походить від маленького містечка, оточеного полями та ровом з водою, що знаходиться біля підняжжя 68-метрової гори, на якій він і розташований. Говорять, що перша споруда, яка згодом перетворилася у сучасний замок, була збудована білими хорватами в X ст., які проживали тут. Першим володарем міцної фортеці став князь Федір Корятович, який перетворив її у свою резиденцію. Він же викопав величезний колодязь, з якого, за легендою, кожну ніч виє чорт. Навколо споруди ростуть зелені дерева. Вони, наче піднімають догори весь могутній замок, вершини якого доторкаються до блакитного неба.
Споруда має три захисні фортеці, під якими розташовані підвали. Замок оточений глибоким ровом, через який можна пройти по дерев'яному мосту. Передня частина непримітна, з трьома невеличкими вікнами та загадковим порталом, за яким ти опиняєшся в іншому вимірі простору та часу, адже містична атмосфера палацу не залишить байдужим нікого. Багато людей приходять побувати там, подивитись на Мукачеве з висоти.
Сучасний стан цієї історичної пам'ятки плачевний, хоча деякі частини відреставровані. Я надіюся, що знайдуться люди, які зможуть зберегти її і для інших поколінь, адже без минулого нема майбутнього.
Мукачівський замок - один з небагатьох, який поєднав у собі декілька стилів Середньовіччя. Я горджуся тим, що завдяки Паланку про наше Закарпаття говорять навіть за кордом. Тому цінуймо та зберігаймо його!
P.S. Не про пам'ятку з Одеси, взято звiдси:
-Доброго дня! Мене звати Войцех, я трохи заблукав, ви не могли б мені до
-Доброго дня! Так, добре, що вам підказати?
-Я шукав Хрещатик, друзі радили мені відвідати цю вулицю, як тільки я приїду в Київ.
-Добре, ходімо, я киянин,можу вам трохи розказати про Київ.
-О, красно дякую.
-Ось ми і прийшли. Хрещатик-головна вулиця столиці,її довжина близько кілометра,ліворуч знаходиться пасаж- закоулок Хрещатика,там багато відомих магазинів,але дуже вражає ліпнина на стінах- цікаве поєднання сучасного з класичним.Хрещатик вже закінчується,он видніється арка Дружби народів-символ єдності і братерства народів.Поруч з нею пам"ятник,що символізую дружбу народів Росії і України.Тут цікава панорама на Дніпро,до речі,багато людей вважають,що киян хрестили у Дніпрі,але це помилкове твердження,їх хрестили у Почайні,зараз цю річку не можна побачити,вона тече підземними каналами,стала зовсім маленькою.
-Дякую,я цього не знав.
-А зліва від нас видніється пам"ятник Володимиру Великому,цей князь похрестив Русь у 988 році.Гірка називається в честь нього "Володимирська"
-Дякую, ви стільки всього розказали, ось вам моя електронна адреса,якщо будете в Польші напишіть, я обов"язково проведу вам екскурсію.
-Нема за що, раджу вам піднятися вверх там ви побачити окрасу міста :Софійський і Михайлівський собори. Гарного дня,бувайте!
Відповідь:
11 - Б 2 - Д 3 - А 4 - В
21 - Б 2- Г 3-А 4-Д 5-В
3Б Говорити, спати, сміятися.
4в) виявили, рушили, скажу;
5а) озброюють, відлітати, соромляться;
6А неозначена форма дієслова
7а) означення;
8г) обставина.
91-В 2-А 3-Б 4-Г
10В дієприкметник
11Б) Відчуваєте пахощі лугових трав?
121-Д 2-Г 3-А 4-В
13б) гукнути, набрати, почути;
в) підійти, перевірити, прочитати ;
д) постояти, створити, спіткнутися.
14а) зберігати, ходити, гарантувати;
б) вигукувати, набирати, чути;
г) сипати, славити, жовтіти;
15Події в повісті «Захар Беркут» ВІДБУВАЮТЬСЯ (НЕДОК, 3, ТЕП.) 1241 року. Тугар Вовк ПРИБУВ (ДОК., ЧОЛ.Р., МИН.) з дочкою Мирославою на Тухольщину в Карпати, де князь ПОДАРУВАВ (ДОК., ЧОЛ.Р., МИН.) йому землі. Тугар Вовк ВВАЖАЄ (НЕДОК, 3, ТЕП) себе вищим за громаду, і ХОЧЕ (НЕДОК, 3, ТЕП) нав’язати нові порядки. Боярин МРІЄ (НЕДОК, 3, ТЕП) ВЗЯТИ (ІНФІНІТИВ, ДОК)) всю владу у свої руки. Але тухольці ЗВИКЛИ (ДОК, МНОЖ, МИН) ЖИТИ (ІНФІНІТИВ НЕДОК)) незалежно й ПРОГНАЛИ (ДОК, МНОЖ, МИН) його. Тугар Вовк ЗАЛИШИВ (ДОК., ЧОЛ.Р., МИН.) загін воїнів ОХОРОНЯТИ (ІНФІНІТИВ, НЕДОК) свій дім, а сам ПОЇХАВ (ДОК., ЧОЛ.Р., МИН.) з Мирославою до монголів.
Захар Беркут – знахар, ватажок тухольської громади, ШАНУЄ (НЕДОК, 3, ТЕП) традиції й богів, СЛУЖИТЬ (НЕДОК, 3, ТЕП) інтересам народу,
ЗАКЛИКАЄ (НЕДОК, 3, ТЕП) до єдності та згуртованості в боротьбі з ворогом.
Пояснення: