Завдання 1. Погрупуйте й запишіть числівники у два стовпчики: А) кількісні; Б) порядкові.
Сімнадцят..., шіс...сот, вісімд...сят, дев...ятнадцят..., п...ятий, сто сімд...сят трет...ого, тр...охсотий, чотириста двадцят... с...омий, чотир...ма, тисяча дев...ят...сот сімд...сятий, п...ятиміл...йон...ий.
Завдання 2. Знайдіть і виправте помилки.
Півтора тисячі, чотири сьомі, в девять ранку, шіснадцять, шісдесят, на стах, на девяностах, п'ятьстам, шестидесяти, без пяти девять.
Завдання 3. Поставте словосполучення іменників з числівниками в Д.в, О.в, М.в.
Шестеро хлопців, сімдесят шість вузів, дев'ятий поверх, двадцять дев'ять учасників, дев'яносто відсотків,. 2/3 гектара.
Завдання 4. Запишіть математичні вирази, використовуючи прийменники від, до.
І варіант
23+18=41 84-45=39
ІІ варіант
34+12=46 70-10=60
незакінчені
Завдання
5.
Доповніть прислів'я,скориставшись довідкою.
Знайдіть числівники і ОДИН на вибір розберіть як частину мови(дивіться підручник стор. 180-181) .
На одній Марушці (Народна творчість).
Краще мати більш ста ворогів, ніж (Народна творчість).
Носиться, як курка з (Народна творчість).
напевно на землі немає ні однієї людини, яка б не любила зимових канікул. як правило, це пора різдвяних свят із купою позитивних емоцій. я завжди намагаюся проводити їх у сімейному колі. люблю, коли вдома яскраво миготять святкові вогники, а в гостинній відчувається неповторний аромат щойно прикрашеної ялинки та мандарин.
можна досхочу бавитись в цікаві ігри, або переглядати улюблені фільми. залишається дуже багато часу, аби просто провести його зі своїми рідними. власне це й є найприємнішим моментом.
традиційно, кожного року ми з моїми друзями на різдвяні свята завжди ходимо до новорічної ялинки, щоб порозважатися та подивитися на виставу із головними героями багатьох казок , снігуронькою та дідом морозом.
в цей же час збираються гості, тому у нас вдома завжди можна почути голосний сміх та веселі розмови. на одне з моїх найулюбленіших свят – різдво, збирається вся наша велика родина. святковий стіл переповнений смачними стравами та солодощами, проте частування розпочинається з куті.
після вечері я разом із своїми товаришами, приїжджими братами та сестрами йдемо колядувати. за традицією співати колядки потрібно пізно ввечері, проте моя мама не дозволяє мені цього робити так як окрім себе я повинен подбати і про своїх родичів, які зовсім не знають міста. і хоча нас час обмежений, ми намагаємося відвідати якнайбільше домівок. як правило,
наша компанія не обмежується однією колядкою, у нас їх декілька. співаючи, ми сповіщаємо усіх людей про народження ісуса христа. за це ми отримуємо цукерки, мандарини або ж дрібні гроші.
дівчата цього дня збираються разом, аби поворожити на свого судженого. це вони роблять з розтопленого воску зі свічки, який виливають у воду. подружки ніби там щось бачать, а потім лише голосно сміються.
наступний ранок розпочинається з того, що ми хвалимося перед нашими батьками своїм заробленим скарбом.
різдвяні канікули ще не закінчились, а я вже починаю за ними сумувати. адже цей час можна провести як найвеселіше.