Мислення органічно пов'язане з мовою і мовою. Їх виникнення і розвиток знаменують собою появу нової особливої форми відображення дійсності та управління нею. Важливо відрізняти мову від мови. Мова - це система умовних символів, за до яких передаються поєднання звуків, що мають для людей певні значення й зміст. Мова - це сукупність вимовних або сприйманих звуків, що мають той же зміст і те ж значення, що й відповідна їм система письмових знаків. Мова єдина для всіх людей, що користуються їм, мова - індивідуальна. У мові виражається психологія окремо взятої людини або спільності людей, для яких дані характерні особливості мови; мова відображає в собі психологію народу, для якого він є рідним, причому не тільки нині живих людей, а й попередніх поколінь.Мова без засвоєння мови неможлива, в той час як мова може існувати і розвиватися відносно незалежно від людини, за законами, не пов'язаним ні з його психологією, ні з його поведінкою.
Сполучною ланкою між мовою і мовленням виступає значення слова, оскільки воно виражається в одиницях мови, так і в одиницях мови.
Субота і неділя є вихідними днями для мене. Адже нема навчання у школі.
У суботу мама порається у домі. Я стараюся до й. Можу побігти в магазин, підливаю квіти, складаю помиту посуду, замітаю підлогу. Також у цей день я стараюся виконати усе домашнє завдання, яке задали в школі. Тоді у неділю я матиму більше часу для розваг.
Ось так минає субота.
Мені дуже подобається неділя. Адже це вихідний день для мене.
Домашнє завдання заздалегідь роблю у суботу. Тому у неділю маю багато вільного часу. Зранку моя сім’я іде до церкви. Потім зустрічаюся з друзями. Ми разом проводимо дозвілля. Ввечері всією сім'єю збираємося перед телевізором, спілкуємося або читаємо. У неділю я, зазвичай, більше часу проводжу за комп'ютером, ніж у будні.
Так проходить мій вихідний день.
Наша сім’я має невелику дачу на березі озера. Там часто проводимо вихідні дні.
Я допомагаю батькам поратися на городі. Коли доспіє урожай, залюбки смакую смородину, малину, яблука та груші. Мама варить смачні страви з овочів, які вирощені нашими руками. У вільний час залюбки біжу з друзями на берег озера, плаваю та засмагаю.
Мені подобається проводити вихідний день на дачі.
Неділя - вихідний день для багатьох людей.
У вільний час я бавлюсь на комп'ютері, дивлюсь телепередачі, читаю книжки. Мені подобається комп'ютерна гра «FIFA-2008». Футбол мій улюблений вид спорту. У гарну погоду ми із друзями на стадіоні граємо футбол. По телевізорі дивлюсь футбольні матчі, спортивні програми, мультфільми. Минулої неділі дочитав книжку «Що не день, то субота». У вихідний день я не нудьгую. Проводжу його змістовно та цікаво.
Відповідь:
Надрукувати перші твори Тарасу Шевченкові допоміг Євген Гребінка,
який відібрав п'ять віршів поета до альманаху "Ластівка", серед яких була й поема «Катерина», у якій автор підняв тему долі жінки-покритки; він же сприяв виходу у світ поетичної збірки під назвою «Кобзар», що містила всього вісім творів; саме ці твори відкрили нову епоху в українській літературі, бо засвідчили появу нового молодого таланту.
Пояснення:
Це речення складається з трьох складнопідрядних речень, з'єднаних безсполучниковим зв'язком і відокремлених між собою крапкою з комою, бо складні та віддалені за змістом.
1 речення - складне, складнопідрядне з трьома підрядними, з'єднаними між собою послідовною супідрядністю, усі три підрядні частини означальні:
а) перше просте речення - розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, повне; підмет — Євген Гребінка, виражений іменником; присудок (простий дієслівний) — допоміг, виражений дієсловом;
б) друге просте речення - розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, повне; підмет — який, виражений займенником; присудок (простий дієслівний) — відібрав, виражений дієсловом;
в) третє просте речення - розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, повне; підмет — поема, виражений іменником; присудок (простий дієслівний) — була, виражений дієсловом;
г) четверте просте речення - розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, повне; підмет — автор, виражений іменником; присудок (простий дієслівний) — підняв, виражений дієсловом.
2 речення - складне, складнопідрядне з одним підрядним означальним:
а) перше просте речення - розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, повне; підмет — він, виражений займенником; присудок (простий дієслівний) — сприяв, виражений дієсловом;
б) друге просте речення - розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, повне; підмет — що, виражений займенником; присудок (простий дієслівний) — містила, виражений дієсловом.
3 речення - складне, складнопідрядне з одним підрядним причини:
а) перше просте речення - розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, повне; підмет — твори, виражений іменником; присудок (простий дієслівний) — відкрили, виражений дієсловом;
б) друге просте речення - розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, неповне; підмет — пропущено; присудок (простий дієслівний) — засвідчили, виражений дієсловом.
Схема речення: [ [= -], ( - =), (= -), (- =) ] ; [ [ - =], ( - = )] ; [ [ - = ], ( = )].