У росах, у громах, у зелених буйнощах левад народився ранок. Увесь край світився могутніми соняшниками, що розверталися своїми тугими коронами для цвіту. Їхнє вбрання було густим, пишним. Жовтогаряче прядиво на тлі темно-зеленого листя вбирало очі. Земля ніби прагнула виявити найбільшу щедрість - порадувати людей усім найкращим, що тільки може їм дати. "Яка краса!", - так і рвалося з вуст. Левади вабили яскраво-зеленою прохолодою, блищали ставки, розкинули пишні шатра верби. Біля ставка біліла калина. Важкі кетяги квітів звисали до самої води, змагалися в красі у тихій задумі, губили пелюстки й перешіптувалися з вітром.
1. Проста форма найвищого ступеня порівняння прикметників утворюється від форми вищого ступеня за до префікса най- (найменший, найкращий). Для посилення можуть вживатися префікси що- , як- (щонайменший, якнайкращий).
2. Складена форма найвищого ступеня порівняння прикметників утворюється від початкової форми прикметника за до слів: найбільш, найменш (найбільш добрий, найменш вузький). До слів найбільш, найменш можуть додаватися префікси що- , як- (якнайменш складний, щонайбільш доречний).
3. При утворенні складеної форми до прикметника вищого ступеня порівняння додаються слова від усіх, за всіх, над усе (кращий за всіх, дорожчий над усе).
4. Проста форма найвищого ступеня прислівників утворюється за до префікса най- (найнижче, найсумніше). Для підсилення можуть вживатися префікси що- , як- (якнайнижче, щонайкраще).
5. Складена форма найвищого ступеня порівняння прислівників утворюється за до слів найбільш, найменш (найбільш яскраво, найменш сумлінно).