1. На голову кожного з трьох мудреців надягли капелюх. Відомо, що всього 5 капелюхів: 3 чорних і 2 білих. Мудрець може бачити капелюхи на двох інших мудреців, але не знає який на ньому. Кожному мудреця потрібно здогадатися, яка на ньому капелюх і сказати відповідь через 2 хвилини. Їм дозволено говорити вголос здогади про свою капелюсі, але нічого про інших. Відомо, що до цього вони спілкувалися і домовилися про хід своїх думок і дій. Як же вони зробили? 2.Є підвал, в якому знаходяться 3 лампочки. Вимикачі від цих лампочок перебувають поза підвалу так, що навіть при відкритих дверях у підвал, не видно - горять Чи лампочки. Як, увійшовши всього 1 раз в підвал, визначити, який з 3-х вимикачів який лампочці відповідає? 3.У деякій державі був такий звичай: Кожен засуджений на смерть, перед смертю тягнув жереб. Він діставав з ящика одну з двох папірців. На одному було написано "Смерть", на іншому - "Життя". Якщо він діставав папірець "Смерть" - його стратили, "життя" - відпускали. У однієї людини, що жила в цій країні, були вороги, які оббрехали його, і домоглися, щоб того стратили. За день до жереба вони пробралися в суд і замінили в ящику папірець з написом "Життя" на папірець з написом "Смерть". Таким чином, в ящику тепер було 2 папірця, і на обох була написана "Смерть". Людини повинні були стратити в будь-якому випадку. Але друзі тієї людини довідалися про хитрощі ворогів й попередили його. Вони порадили засудженому розповісти про все суду, щоб суд замінив папірці і був проведений правильний жереб. Але засуджений сказав, що все в порядку. Вранці в суді він підійшов до ящика й витяг звідти один папірець ... Зробив щось ... і був звільнений! Що він зробив? 4.Всупереч загальноприйнятій думці про те, що щасливий гравець може виграти рівно стільки, скільки програють інші гравці, Сем Ллойд, найбільший винахідник головоломок усіх часів і народів, вважає, що є ігри з більш вигідними умовами для гравців. Послухайте його розповідь: - Чотири веселуна сіли грати, І грали всю ніч до світанку; Вони грали за гроші, а не просто для забави, У кожного був свій рахунок, Ну, а коли стали підраховувати виграш, Виявилося, що він у всіх однаковий! Ви можете пояснити цей парадокс? Якщо ніхто не програв, як же вони все виграли?
У поезії М.Рильського "Запахла осінь в"ялим тютюном"ми відчуваємо роздуми зрілої людини про те,що ж найголовніше у житті,у чому його принада й щастя. Художні засоби: Форма вірша:сонет. Риторичне питання;"І нащо ж весна нам?" Епітети:"тонкий туман","пісок рум"яний","свіжі айстри","килим золотий". Авторський неологізм;"зорюють". Метафори:"вкриє мудрість голову сріблом","ми тихі та дозрілі","вежі темної гордині","холодну,мовчазну глибінь". Тема:Стан природи восени-старіння людини. Ідея:Треба насолоджуватися життям, поки є така можливість.
4.Всупереч загальноприйнятій думці про те, що щасливий гравець може виграти рівно стільки, скільки програють інші гравці, Сем Ллойд, найбільший винахідник головоломок усіх часів і народів, вважає, що є ігри з більш вигідними умовами для гравців. Послухайте його розповідь: - Чотири веселуна сіли грати, І грали всю ніч до світанку; Вони грали за гроші, а не просто для забави, У кожного був свій рахунок, Ну, а коли стали підраховувати виграш, Виявилося, що він у всіх однаковий! Ви можете пояснити цей парадокс? Якщо ніхто не програв, як же вони все виграли?