Добрий день, діти! Сьогодні ви пишете контрольний твір-роздум (власне висловлення). 1) Прочитайте наведений текст:
Безхмарного життя не буває: завжди знайдеться людина, яка зробить тобі боляче. Хтось кине бруд прямо в очі, а хтось приховає злий намір і зробить свою чорну справу в найскладніший момент твого життя. Усі ми по-різному реагуємо на такі удари.
Як ми маємо відповідати тим, хто несправедливо завдає нам болю.
2) Викладіть ваш погляд на цю проблему: сформулюйте тезу, наведіть два переконливі аргументи, що найкраще підтвердять Вашу думку. Проілюструйте Ваші міркування посиланнями на приклади з художньої літератури чи інших видів мистецтва (зазначте автора й назву твору, укажіть проблему, порушену митцем, художній образ, через який проблему розкрито, наведіть цитату з твору тощо), історичними фактами або випадками з житття. Не переказуйте зміст художнього твору, не давайте повної характеристики образів. Сформулюйте висновки.
Діти, нагадую план власного висловлення:
1. Теза (можете сформулювати із запропонованого тексту на початку завдання)
2. Аргумент 1 + Приклад 1 (з художньої літ-ри чи видів мистецтва)
3. Аргумент 2 + Приклад 2 (з історії або випадками з життя)
4. Висновок (Отже,... На основі наведених мною аргументів та прикладів можна зробити висновок, що...)
Барвінок — вічнозелений чагарничок, що росте по всій Україні. А тому він і має багато місцевих назв: хрещатий барвінок, барвін, барвінець, зеленка, барвінчик. За народною символікою барвінок — символ молодості, мужності, кохання та шлюбу, нев'янучої краси, а вплетений у дівочий віночок він ще означає символ материнської любові. Є навіть така загадка: "Цвіте синьо, лист зелений, квітник прикрашає, мороз усе поглушив — його ж не займає".
У давні часи в Київській Русі барвінок використовували при різних обрядах, і саме з тих прадавніх часів зберігаються різні повір'я та легенди про цю рослину. Барвінок, наприклад, ніколи не викидали на смітник, а тільки на воду; вплетений у вінок він оберігає красу дівчини та мамині настанови. Крім того, виявляється, що барвінок здавна відомий як цілюща рослина, яку використовували з давніх часів. Барвінок поширений майже у всій Європі, у Франції подекуди цю рослину називають відьминою фіалкою, мабуть, через те, що він має чудодійні властивості.
Якщо б гості з Європи запитали мене, що таке Україна, я б відповів — це барвінковий край.
Объяснение:
Надеюсь чем то