Про те, що б я зробила, якби була президентом України - це мої власні думки, тому мені легше писати від жіночого лиця, тому будь уважним, й виправляй, якщо потрвбно.
Я давно думала про це, так ось якби я була президентом України, то, перш за все яб би переглянула нашу Конституцію і викреслила б усі закони, що заперечують самі собі. або створювалися лише задля захиста майна певної особи чи цієї самої особи, бо Конституція - це держ документ. а не особистий!
По-друге , я б заставила на усі мітінги, держ. свята усіх одягати вишиванки. Бо це наш символ. Сама б теж носила одяг з елементами укр вишивки, особливо під час візиту до ін країн.
Далі, ПОСТУПОВО, обов'язкового поступово, бо одразу це нереально, я би збільшувала пенсії(але не так. як їх зараз збільшують моїй бабусі, на 3. 48, якщо не помиляюся одного року і на гривню з копійками ще й на другий рік, це ж, вибачте, сміх крізь сльози)
Далі я би провела медичну реформу, купила б "швидкі жо віділяла б багато коштів на медецину, бо здоров'я - то є основа життя й заборонила б закривати лікарні у маленьких містах, за погане відношення керівництва до підлеглих - обов'язкова кримінальна відповідальність.
Щодо освіти, закупила б у школи комп'ютери, сучасні дошки, бо в нас ще й досі вісять дошки з часів СССР. Те ж саме щодо парт і стільців. Зробити в школах ремонт. в селах, де є хочаб 10 дітей - дозволити відкрити дев'ятикласні школи.
Якщо казати про вищу освіту, я б зробила її безкоштовною, але для дуже обдарованих дітей(які складають ЗНО щонайменше на 170- ів з кожного предмету окремо) , а приватні вузи й платну освіту, як на мене, треба ліквідувати взагалі.
Що стосується дитячіх садків, то зараз з цим проблема, особливо у великих містах, тому що садки переповнені, дітей дівати нікуди, а за чинним Законом не можна віддавати дитину в школу, якщо до цього вона хоча б останній рік не відвідувала дитячий саок. Тому, я б побудувала дитячі садки, а територію вже існуючих - збільшила. Закупила б іграшки й необхідне обладнання.
Щодо шкіл-інтернатів, будинків малютки й ін. подібних закладів - я б приділила їм достатньо уваги. Діти, що не мають батьківської підтримки, як на мене, повинні отримати принайні якусь її частку від держави. Я б закупила обладнання, іграшки, влаштовувалися би для таких дітей спеціальні заходи, відпосинки у спеціальних літніх таборах і т.д.
Знову почали б працювати заводи, засіюватись поля - в молоді було б бажання жити в селах, в великих селах як я вже казала, були б школи а також бібіліотеки та сільські клуби.
Я б заставила УСІХ ДІЄЗДАТНИХ Й ЗДОРОВИХ чоловіків 18-25 років служити в арміі 2-3 роки. Тому що мене просто вбиває коли хлопець намагається відкосити від армїї, я дівчина, але я хочу служити в армії, якщо хлопець намагається відкосити - кримінальна відповідальністью
Також. я б зібрала вчених, і розробили б спеціальну програму щоб створювати передові технології, бо, як то кажуть, хто володіє інформацією - той володіє світом.
Ще, за зраду Україні й її народові( шпіонаж, праця на користь ін держави й т.д.) , а такоє інші тяжкі злочини - серійні вбиства, педофілію - я б ввела смертну кару. За недотримання Конституції, розкрадання державного майна, приватизацію держ земель, привищення службових вповноважень, якщо галузь, наприклад харчування, то за недотримання санітарних норм(до речі, були б введені спеціальні санітарні норми, і всякі ГМО - були б їх прямими порушеннями) - тюремне ув'язнення щонайменше на 5 років з звільненням з посади та конфіскацією на користь державі(це, в основному за розкрадання та приватизацію держ майна, але можливі й ін варіанти).
І, мабіть найболючіше для мене питання - питання укр мови. Так вже сталося, що я живу в російськомовному середовищі, тому, що, як то кажуть, гріха таїти - розмовляю суржиком. Але, мені б не хотілося, щоб мої діти так розмовляли, тому. Обов'язкове навчання в ВУЗах і школах укр мовою. Але, якщо регіон російськомовний то можна дозволити рос мову навчання, але при цьому в тиждень в кожному класі має бути не менше 6 уроків укр мови і не менше 4х уроків Укр літератури. Також, я проти надання російській мові статусу державної, спілкуватися російською - не забороняти, але ми - Україна, тому й мова повинна бути українською.
Щодо різних конкурсів, наприклад, Євробачення представник від України обов'язково має бути українцем за національністю, й виконувати пісню ТІЛЬКИ укр мовою, бо ми вважаємося найспівочішою нацією.
Це мої думки, багатьом не подобаються, але я вважаю так.
Збереження пам’ятки архітектури поч. ХХ ст. художнього музею М.Біласа (вілла «Гопляна») на майдані Кобзаря та пам’ятки архітектури поч. ХХ ст. музею міста-курорту (колишня вілла «Saryusz») Трускавця. Належне зберігання творів М.Біласа, експозицій та фондів музеїв.
Збереження конструктивних елементів будівлі Ратуші в м. Самборі, пам’ятки архітектури національного значення; збереження історичної достовірності пам’ятки.
Збереження будівлі ХІХ ст., розташованої у с. Журавники Пустомитівського району, шляхом її відновлення та створення тут музейного інтерактивного об’єкту «Панська садиба ХІХ ст.». «Панська садиба XIX ст.» в с. Журавники знаходиться посередині майбутнього туристичного маршруту «Глинянським шляхом» (костел в с. Вижняни, церква в с. Чорнушовичі, «Панська садиба XIX ст.» в с. Журавники, музей килимарства в Глинянах, Унівська Лавра). Площа споруди – 1000 м2. Після її відновлення тут буде відтворено традиційний інтер’єр та екстер’єр садиби, ландшафтний парк, створена експозиція історії села. Для туристів та відвідувачів будуть проводитись майстер-класи з народних ремесел, що зробить туристичний маршрут ще привабливішим
Територія, на яку проект матиме вплив:
Львівська область (у т.ч. м. Трускавець, м. Самбір, Пустомитівський район)
Орієнтовна кількість отримувачів вигод:
100 тис. осіб
Стислий опис проекту:
Будівля Художнього музею М. Біласа, в минулому курортна вілла «Гопляна», побудована у курортному місті Трускавці в 1921 році за проектом архітектора Я. Семковіча в традиційних формах модерну з елементами «закопанського» стилю. Це єдина із збережених вілл зрубної конструкції споруджена з тесаних смерекових колод, з’єднаних між собою за до врубок. Основними базовими архітектурними елементами вілли є: різьблені стовпи галерей, кронштейни, причілок з оздоблюючим елементом «сонечко». В 1930-х роках вілла слугувала резиденцією Р.Яроша – голови акціонерного товариства курорту в 1911-1936 рр. Тут він приймав високопоставлених гостей з Європи, Туреччини та США. Сьогодні ця вілла є пам'яткою архітектури місцевого значення і має високу архітектурну цінність. Реставраційні роботи до теперішнього часу не проводилися, а це загрожує поступовій руйнації будівлі та не належному зберіганню експонатів та музейних фондів. Через старі та пошкоджені віконні та дверні балконні рами відбуваються значні втрати тепла. Реалізація проекту по реставрації та заміні існуючих дерев’яних віконних та дверних балконних отворів на дерев’яні з енергозберігаючим склопакетом зі збереженим архітектурним стилем підвищить рівень енергозбереження установи, втілить можливість значно зменшити витрати на комунальні послуги, що в свою чергу дозволить максимально ефективно і раціонально використовувати бюджетні асигнування, а також скоротити кількість шкідливих викидів в атмосферу.
Будівля музею міста-курорту Трускавця, в минулому курортна вілла «Saryusz», збудована ще на початку ХХ ст. в 1901 році в стилі «історизму» з елементами мавританської архітектури. Маючи високу архітектурну цінність та будучи пам’яткою архітектурного значення, реставраційні роботи до теперішнього часу не проводилися, що загрожує поступовій руйнації будівлі та не належному зберіганню музейних фондів. Через старі та пошкоджені віконні рами та відсутність утепленого фасаду відбуваються значні втрати тепла. Реалізація проекту по утепленню фасаду музею підвищить рівень енергозбереження установи, втілить можливість значно зменшити витрати на комунальні послуги, що в свою чергу дозволить максимально ефективно і раціонально використовувати бюджетні асигнування, а також скоротити кількість шкідливих викидів в атмосферу.
Збереження конструктивних елементів будівлі Ратуші в м. Самборі – реставрація світлового ліхтаря при збереженні основних конструктивних елементів ліхтаря, його розмірів і профілю.