М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
olyakurets
olyakurets
05.09.2020 10:57 •  Українська мова

Домашнє завдання: скласти твір-мініатюру на тему "Поспішайте творити
добро!", використовуючи речення з прямою
Мовою, цитати, речення з непрямою мовою.
Можна оформити твір як діалог. ​

👇
Ответ:

Доброта і милосердя – це прояв всього хорошого, що є в кожній людині і зароджується в кожному з нас ще з ранніх років життя.

 

Дитинство для дитини є природною школою сердечності. Це одне з найскладніших і найтонших виховних завдань сім’ї і школи. Всім батькам треба пам’ятати, що вони повинні облагородити серце своєї дитини вищою людською красою – чуйністю, співчутливістю.

Лікування добротою потребують не тільки хворі й самотні, а й цілком благополучні і здорові люди, які байдужі до чужого горя. Творити добро може кожен, незалежно від віку, умов існування, релігійних вподобань. Наскільки людина прихильна моральності, настільки і високий її особистісний рівень як людини доброї, чуйної і благородної. Прояв доброти помітно буквально у всьому. Доброта виражається у ставленні до навколишнього світу, до тварин і рослин. Чим більше добрих справ робить людина, тим краще враження залишається про неї. Кожна людина повинна робити як можна більше добра щоденно, при спілкуванні з друзями, батьками, їх також треба схиляти до добрих справ, адже людина повинна вміти щиро співчувати, допомагати ближньому, по-дружньому ставитися до всіх людей, тоді і світ стане кращим, добрішим.

Отож, бути перш за все культурними у спілкуванні з оточуючими, допомагати близьким і чужим людям, гарячо відгукатись на чужий біль, вміти правильно підтримати людину і в радості і в горі, поважати, шанувати і передавати з покоління в покоління звичаї і традиції нашого народу –  наш основний обов’язок.

Объяснение:

4,5(71 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
angelocheck15
angelocheck15
05.09.2020

Чи хто згадає, чи забуде Мене в снігу на чужині Однаковісінько мені. Але дуже важко повірити у його байдужість щодо причетності до рідної України: "Мені однаково, чи буду // Я жить в Україні, чи ні". Для поета рідна земля була святою, він так щиро ї любив! Але його житТєвий шлях несе на собі відбиток довгого перебування у кріпацькій неволі — "На нашій своїй землі". Та перед цими рядками є й інші: "На нашій славній Україні". З одного боку, Україна славна і наша, азіншого — все-таки, "не своя", бо невільна, сама собі не належить. Гадаю, саме в цьому парадоксі й міститься геніальна тема твору: не вражаюче глибоке відображення трагізму людини, яка так багато зробила для своєї Батьківщини, але нараз відчула, що через певні обставини від іїї праці може не залишитися й "малого сліду". Умисне лукавить поет і тоді, коли пише, що "малого сліду не покину" на Україні і що його "не пом'яне батько з сином". Навіщо ця "маска" ліричного героя, який робить заяви, що можуть викликати у читача підозру щодо його щирості? На це питання я знайшов відповідь тільки тоді, коли зрозумів, що ці запевняння поета про власну байдужість до того, чи буде він жити в Україні, чи ні, чи згадуватимуть його на рідній землі, чи не згадуватимуть, все це для того, щоб наголосити: Шевченкові, звісно, не однаково. Biciмнадцять рядків вірша напружено готують нас до важливості останніх п'яти рядків: Та не однаково мені, Як Україну злії люде Присплять, лукаві, і в огні П, окраденую збудять... Ох, не однаково мені. У цих рядках Кобзар надзвичайно точно передбачив головну проблему української нації, що, мов меч, висить над нею вже кілька століть і яка стала чи не найзлободеннішою проблемою сьогоднішнього дня: окраденість розбудженої в огні революційних перетворень України, окраденість у час її оновлення та відродження. Тому я з повним правом вважаю поезію "Мені однаково, чи буду..." зверненням-попередженням сучасному поколінню українців.Чим уважніше вчитуєшся у Шевченкову поезію "Мені однаково, чи буду...", тим виразніше вимальовується перед нами постать поета як національного пророка. Участь у Кирило-Мефодіївському братстві дозволила йому простежити пожвавлення національного руху в Україні. Поет розумів, що це тільки початок поступового накопичення визвольної енергії народу. Тому не дивно, що грубе придушення національного руху, розгром таємного товариства спричинило появу вірша "Мені однаково, чи буду.." У ньому ми бачимо, як невідступно мучила Шевченка думка про загрозу відродженню України, якщо рoсійські самодержавці присплять національну свідомість українців і викоренять з Їхньої свідомості бодай натяки на можливість існування самостійної української держави: ...Як Україну злії люде Присплять, лукаві, ї в огні п, окраденую, збудять... Ось що для Шевченка є головним, а не любов і слава серед співвітчизників! Він без болю зізнається:

4,5(68 оценок)
Ответ:
Dianakim05
Dianakim05
05.09.2020
Конечно, я готов выступить в роли школьного учителя и помочь вам найти цитаты из творов О. Довженко. Олександр Петрович Довженко был известным советским писателем и кинорежиссером, чьи произведения имеют глубокий философский смысл и касаются важных социальных тем.

При поиске цитат из творов Довженко, мы можем обратиться к его наиболее известному кинофильму "Земля". Одной из самых известных цитат из этого фильма является фраза "Земля - это не насилие над землей, а любовь к ней". Эта цитата выражает идею о том, что человек должен заботиться о природе и бережно относиться к окружающей среде.

Еще одна известная цитата из фильма "Земля" звучит так: "Людям, як писня, нічого не випадає, їм треба йти землею попираючи життя". Смысл этой цитаты заключается в том, что человек должен активно принимать участие в жизни и бороться за свои цели, не ожидая, что все хорошее просто выпадет ему в руки.

Если мы рассмотрим и другие произведения Довженко, то в его романе "Зачарована Десна" можно найти такую цитату: "Людина покликана до щастя, а щастя немає без любові до життя". В этой фразе автор говорит нам о важности положительного отношения к жизни и о том, что счастье заложено в человеке, но он должен научиться его найти и ценить.

Еще одним интересным произведением Довженко является пьеса "Поема про море". В ней мы можем найти следующую цитату: "Море, багатий море, як ти витримуєш весь день бурю!" Эта фраза обращает внимание на символический образ моря, которое выступает как метафора жизни и ее испытаний.

Таким образом, я представил вам некоторые известные цитаты из творов О. Довженко. Каждая цитата имеет свой смысл и выражает важные идеи, которые позволяют нам лучше понять автора и его философию. При изучении произведений Довженко, важно обратить внимание на контекст и обстоятельства, в которых эти цитаты звучат, чтобы полностью осознать их значение.
4,4(66 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ