ответ:
українська риторика має досить глибокі історичні корені. остаточне формування ораторського мистецтва відбувається вже в епоху київської русі. досить важливим чинником у цьому процесі було, звичайно, прийняття християнства. разом з ним приходить і мистецтво красномовства, збагачене потужною античною та візантійською традицією.
саме тому київська русь залишила видатні пам'ятки насамперед гомілетичного красномовства. досить відомою є проповідь руського митрополита іларіона (xi ст.) "слово про закон і благодать".
другий період піднесення риторики в україні припадає на кінець хуіі - початок хуііі ст. це часи розквіту риторики як навчальної дисципліни, коли вона викладалась у києво-могилянської академії:
Объяснение:
Наприкінці зими люди чекають на весну з нетерпінням. Всі вже скучили за теплом. І ось березневого дня визирнеш у вікно - і побачиш яскраво-блакитне небо. Вийдеш на вулицю, вдихнеш свіже повітря - і відчуєш, що насправді пахне весною. Аромат весни - неповторний. Весна пахне вологою землею, перепрілим листям і ще чимось невловимим. Мабуть, це й є передчуття весни - зеленої трави, весняних квітів та першого молоденького листячка на деревах та кущах. Перший по-справжньому весняний день запам'ятовується надовго.