М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Nikito23
Nikito23
02.06.2020 11:11 •  Українська мова

. Немає помилки в рядку: А спілкуватися з Бучаком Остапом Ігоровичом;
Б звернутися до Василенко Йосипа Богдановича;
В відвідати Петриняк Лобославу Андрієвну;
г гостювати в Чижа Володимира Карповича;
ддо Васюті Оксані Станіславівній.​

👇
Ответ:
Amyy1
Amyy1
02.06.2020

Г) гостювати в Чижа Володимира Карповича

4,5(6 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
valerijamarkov
valerijamarkov
02.06.2020

Объяснение:

Чи насправді  вирубка  гірського лісу  має вплив на виникнення катастрофічних повеней в Карпатах?

Вчені впевнено стверджують,що це розповсюджена, але помилкова думка, пише Ресурс.

Такі звинувачення базуються лише на припущеннях і не враховують висновків наукових експертів з водорегулювального значення лісів. При цьому ігнорують вплив низки природних факторів, штучно перебільшуючи вплив лише одного з них, стверджують науковці УкрНДІгірліс.

Оскільки виникнення паводків  та інших небезпечних природних явищ настають в результаті взаємодії природних та антропогенних факторів, їх потрібно оцінювати комплексно, кажуть спеціалісти.

Враховуючи, що тема повеней, взаємовливу водних і лісових ресурсів – надактуальна у всій Європі,  вчені Науково-дослідного інституту гірського лісництва хочуть привернути увагу суспільства  саме до  наукових досліджень  цїє проблеми, які базуються на багаторічних та практичних експериментах.

Адже у дослідному лісництві УкрНДІгірліс вже півстоліття функціонує гідрологічний стаціонар, де ведуться активні експерименти з встановлення впливу рубок на гідрологічний режим гірських лісових територій.

На основі власних проведених досліджень та висновків науковців і європейських держав,  які аналізували причини повеней, що мали загрозливий характер у Німеччині, Швейцарії, Польщі, Чехії, Італії, Франції, Словаччині, Україні та інших країнах, можна стверджувати, що природні фактори є основними і носять як глобальний, так  і регіональний характер.

Природні глобальні причини

Повторюваність паводків підпорядковується певним закономірностям, чергуванню періодів зниженої та підвищеної водності, яка згідно циклу к настає через 11, 33 та 100 років.  Дослідження вітчизняних і зарубіжних вчених вказують на невтішність прогнозів і на майбутнє, через збільшення на 10% в атмосфері вуглекислого газу, а в найближчі 50 років, потепління  на 1,50С у приземних шарах атмосфери. На природні глобальні причини накладається людський вплив, який пов’язаний із змінами у біосфері (тропосфері, літосфері і біоті).

 

Природні регіональні причини

Українські Карпати належать до зливонебезпечних регіонів України. Тут є завжди загроза виникнення катастрофічних паводків, через гірський рельєф, велику густоту річок, значну кількість опадів.

Одже, ліс є екологічним карскасом природного середовища, від стабілізує і мінімізує несприятливі природній явища і горах. Безперечно, протипаводкове значення їх досить вагоме, про що свідчить такий факт – менше страждають від паводків території, де  лісистість 65-70%.

Вплив людини

Але  не можна відкидати інтенсивність лісовикористання Карпат у різні часи та вплив людини.   Діяльність людини призвела до зменшення лісистості у горах в середньому до 55%, передгір’ях – 15-20%.  Інтенсивне  використання лісів в минулому призвело до зміни їх породного складу.

У 2,5 рази збільшилась площа ялинників за рахунок зменшення ялицевих, букових і дубових лісів, особливо мішаних ялицево-букових і буково-ялицевих лісів.

Фото УкрНДІгірліс

Також на  масштабність прояву повеней впливають головних рубок. Негативні гідрологічні процеси підсилюються при суцільних рубках, за рахунок збільшення поверхневого схилового стоку, розвитку ерозійних і зсувних процесів. Із застосуванням таких рубок освоюється значна частина лісосічного фонду. Активізують ерозійні процеси і впливають на гідрологічний режим території і застосовувані в Карпатах технологічні процеси лісозаготівлі, які базуються, переважно, на застосуванні трелювальних тракторів.  Найбільш небезпечним в цьому відношенні є трелювальні волоки.

Проте обсяги відновлення лісів перевищують на 10% площі зрубів. Площа  щорічних зрубів  в області складає  лише 0,5%  від загальної лісової площі.  

Отже, такий відсоток не покритої  лісом площі  не може суттєво вплинути  на гідрологічний режим, стверджує академік ЛАНУ (Лісівнича академія наук України) Василь Парпан.

Крім того,  майже половина лісів  Карпат  віднесена  до природозаповідних, захисних і рекреаційних лісів, через те там не проводяться рубки головного користування.

Визначальне значення для формування паводків має стрімкість схилів, стан ґрунтового покриву, ступінь його зволоження перед зливонебезпечним періодом і сезон року.

Основними причинами історичних паводків останніх років була надмірна кількість опадів і накладання піків паводків, які підсилювались антропогенними факторами.

4,6(70 оценок)
Ответ:
sonya20067
sonya20067
02.06.2020
Это был обычный день,как вдруг на меня с верху ,будто сотни ангелов с небес посветили на меня фонариками ,озарился свет.Я не знала ,что и думать.Мне было ужасно страшно видеть как мои конечности исчезают с этого света.И вот я полностью исчезла.Надеюсь мои родные будут по мне скучать ,хотя мне так и не казалось ведь мать с которой я жила совсем меня не признавала ,думала что я вырасту и уберусь наконец с этой квартиры.Хоть она меня и не любила ,так я же любила её больше самой себя.Я даже не могу понять где я нахожусь,вокруг было темно и я неуверенными шагами двигалась вперёд ,туда где что то будто маленькая звёздочка светилось.Дойдя до того самого места ,я увидела что это была совсем не звёздочка во тьме ,а маленькая дырка переправляющая свет из одной комнаты в другую .я с растерянностью посмотрела в неё и увидела страшное зрелище-двое инородных тел ,полностью облитые кровью,сидели и разговаривали на своём языке ,как только я отвлеклась что бы убрать волос который упал мне на глаза ,посмотрев обратно в дырку я с ужасом попятилась назад,на другой стороне через дырку прямо мне в глаз посмотрел этот инопланетянин .Я спряталась в самый укромный уголок ,дабы он меня не нашёл,но я знала ,что смерть неизбежна.Он зашёл в эту комнату,меня по прежнему не было видно так как я спряталась за шкаф.Он осмотрелся своими большими красными глазами и вдруг наши взгляды соприкоснулись,я быстро отодвинулась назад,он медленно начал подходить ко мне .Неожиданно для меня и него мы взялись за руки ,они были скользкие и противные ,но я не решалась их отпускать.После нескольких часов держания за руки он отпустил ,отпустил и руки и меня ,опустившись на землю,при этом не вымолвив не слова,он улетел к себе ,а я осталась сидеть и ждать его.С тех пор она ни когда не уходила от того места ,люди давали её еду,шутливо называли "Хатико",но к сожалению она так и не дождалась свое суженного.
4,5(26 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ