попелом неволі.
2.Свіжі традиції волі, такі свіжі, що часом трудно було відрізнити сьогодні од вчора, підтримували жевріючу під попелом іскру.
3.Старше покоління, свідок іншого життя, показувало ще на долонях мозолі від шаблі, піднятої в оборону народних і людських прав.
4.Пісня волі, споетизованої, може, в дні лихоліття, чаруючим акордом лунала в серцях молоді, поривала її туди, де ще не чуть кайданів, скованих на людей людьми.
5.На широкі бессарабські степи, вільні, без пана й панщини, рвалась гаряча уява й тягла за собою сотки й тисячі...
Подробнее - на -
Відгук на картину Т. Шевченка "Катерина":
"Катерина" - це картина майстра слова та пензлів Тараса Григоровича Шевченка. На ній зображена знедолена жінка. Її очі опущені, запаска ледь піднята. Весь вигляд Катерини вказує на те, як їй соромно. Гріх спільний, проте розплату за нього отримає лише жінка. Вона стала жертвою розпусного москаля, а тепер повинна терпіти страшну кару.
Позаду Катерини ми бачимо солдата на коні. Видно, що він їде від дівчини, ніби тікає з села. Поряд із Катериною сидить селянин. Це звичайна людина, яких ще сотні по всій Україні. Шевченко вміло змалював образ українського села з його характерами та насущними проблемами сучасності.
Чемний, чемніший, більш чемний, найчемніший, найбільш чемний.
Сором`язлива, сором`язливіша, більш сором`язлива, найсором`язливіша, сором`язливіша за всіх.