М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Hlp! Підкресліть всі члени речення:
1. Дай, Боже, нам долю, дай миру та щастя.
2. Тут стеблина кожна- звук із пісні, тут рослина кожна- чистий дзвін.
3. Вечірнє сонце, дякую за всіх, котрі ні чим не осквернили душу.
4. Іскриться ранок, сипле в серце роси, співають струни неба і душі.
5. То дощ, то сніг, то знову дощ і листя лопотіло.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
adilesha
adilesha
02.08.2022

Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок «Кобзаря» Тараса Шевченка. Творчість цього поета можна не любити, можна критикувати, можна ставитися до неї із великою любов’ю… У будь-якому випадку байдужим вона не залишає нікого.

Щороку 9 і 10 березня відзначають Шевченківські дні, які потрапляють на роковини народження і смерті поета. Під час цих днів не тільки в Україні, а й в інших країнах згадують творчість великого українського Кобзаря – Тараса Шевченка – поета, прозаїка, художника.

Народився Тарас Шевченко 9 березня 1814 року в селі Моринці Київської губернії (сьогодні це Черкаська область). Помер - 10 березня 1861 року в Санкт-Петербурзі, де і був похований. Але зараз його прах покоїться неподалік від Канева, над Дніпром, на Тарасовій горі. Саме так заповідав сам Шевченко.

З 1918 року вшанування пам'яті великого Кобзаря 9 березня стало в нашій країні щорічним і всенародним. Відкрито пам'ятники поетові в Києві, Каневі, Харкові та інших містах України. Могила великого Тараса оголошена заповідником. Ім'я Шевченка присвоєно університетам, театрам, населеним пунктам, вулицям. Також, починаючи з 1962 року, в Україні щорічно присуджують Державну премію ім. Т. Г. Шевченка в галузі літератури і мистецтва.

Про світову славу великого Кобзаря свідчать пам'ятники, встановлені в різних містах світу: у Палермо (Канада), Бухаресті, Вашингтоні, Нью-Йорку, Парижі та ін.

Також за рішенням ЮНЕСКО ювілеї Тараса Григоровича Шевченка відзначалися в усіх державах світу. Твори Шевченка перекладені мовою хінді, новогрецькою, японською, в'єтнамською, корейською, малайською, бенгальською та іншими мовами.

Уже багато років минуло з того дня, як перестало битися благородне серце геніального поета, але світлий образ Великого Тараса безсмертний, як і сам народ, що породив його.

Тому у ці березневі дні Україна живе духом, пройнятим словом великого генія, славного сина України – Тараса Шевченка!

 

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації.

4,4(97 оценок)
Ответ:
Не є словосполученнями:
1) підмет і присудок (йде дощ);
2) однорідні члени речення (сиділа і слухала);
3) фразеологізми (байдики бити);
4) поєднання прийменників із іменниками (із пропозицією) чи займенників з прийменниками (до них), дієслова з часткою (таки зробив), складені форми слів (буду навчатись, найбільш здатний);
5) сполучення з відокремленими членами (стоять, укриті снігом).
Такі поєднання називаються сполученням слів!

Словосочета́ние — это соединение двух или нескольких самостоятельных слов, связанных по смыслу и грамматически, служащее для расчленённого обозначения единого понятия. Словосочетание рассматривается как единица синтаксиса, которая выполняет коммуникативную функцию только в составе предложения.
4,4(29 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ