Випишіть речення в такому порядку:
1) двоскладні:
2. Хто оратиме? 12. Ти сам усе інше зробиш. 16. Уміє це кожен.
2) означено-особові:
6. Ощадливо витрачаю сили. 17. Подумаємо трохи.
3) неозначено-особові:
3. Отару женуть із пасовища. 14. Питали тут про тебе.
4) узагальнено-особові:
4. Змалку звикайте до праці.
5) безособові:
1. Розвиднятися вже стало. 5. Пшеницею пахне. 7. Не спиться мені. 11. Озимину посіяно. 13. Треба ще зачекати. 15. Повіяло холодом. 18. Збоку видніше. 19. Сили вже немає. 20. Іти тільки вперед. 22. Вибратись з тої халепи.
6) називні:
9. Осіння казка. 21. Смілива думка.
Объяснение:
Весна прийшла і все кругом ожило. Сонячні промені пробиваються крізь хмари, проганяючи холод. Сніг сходить з пагорбів веселими струмочками. Звідусіль чується їх дзюрчання. Весна прийшла і принесла нове життя.
Зима намагається ще втриматися на своєму троні, проте з кожним днем сили її тануть, вона не може протистояти весні. Всюди чується голос весни: крапель, дзюрчання струмочків, веселе щебетання птахів.
Коли весна вже зайняла свої володіння, починають прилітати птахи. Як вони скучили за рідною землею, і повертаються кожен рік з теплих країн, долаючи величезні відстані. Саме перелітні птахи говорять про те, що прийшла весна. Зимове царство зруйновано і тепер буде тепло.
Починають прокидатися природа. На деревах починає розпускатися листя. Прокидаються і перші весняні квіти підсніжники, які наче сніг вистилають землю. Саме ці квіти є символом весни. Дні стає довшим, і від цього ставати веселіше. Так і хочеться цілими днями гуляти по вулиці.
Багато роботи у звірів і птахів. Вони повинні вирити нори, побудувати гнізда. Також багато роботи і у людей. Весна пора роботи.