М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
лол1570
лол1570
06.04.2023 04:10 •  Українська мова

Скласти рекламу про будь який продукт

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Masha1211111111
Masha1211111111
06.04.2023
1. Визначте тип односкладного речення 1. А мені шкода хлопця.
Тип: окличне речення.
Пояснення: Речення вживається для висловлення відчуттів, емоцій, спонукальних дій, побажань і т.д. В даному випадку, речення виражає шкоду за хлопця.

2. Хочу слухати забуті пісні, хочу бачити місячні зорі.
Тип: побажальне речення.
Пояснення: Речення вживається для висловлення побажань, бажань. В даному випадку, автор виражає бажання слухати забуті пісні і бачити місячні зорі.

3. На чужому коні не наїздишся.
Тип: присудкове речення.
Пояснення: Речення вживається для висловлення факту, опису, оцінки та інших характеристик. В даному випадку, речення виражає факт, що на чужому коні не можна наїздити.

4. Здавна розповідають про загадкові підземні ходи Ужгородського замку.
Тип: розповідне речення.
Пояснення: Речення вживається для розповіді, повідомлення, опису подій, явищ. В даному випадку, речення розповідає про загадкові підземні ходи Ужгородського замку.

5. 3 печі сирого хліба не виймають.
Тип: спонукальне речення.
Пояснення: Речення вживається для спонукання до дії, наказу, прохання. В даному випадку, речення спонукає до того, щоб не виймати 3 печі сирого хліба.

6. На сході вже світає.
Тип: констатувальне речення.
Пояснення: Речення вживається для висловлення факту, опису. В даному випадку, речення робить висновок про те, що на сході уже світає.

7. Повіяло ранніми осінніми холодами.
Тип: констатувальне речення.
Пояснення: Речення вживається для висловлення факту, опису. В даному випадку, речення робить висновок про те, що повіяло ранніми осінніми холодами.

8. Продовжую писати ці нотатки.
Тип: присудкове речення.
Пояснення: Речення вживається для висловлення факту, опису, оцінки та інших характеристик. В даному випадку, речення виражає факт, що автор продовжує писати нотатки.

9. У ХIII столітті княгиню Ольгу оголосили святою.
Тип: присудкове речення.
Пояснення: Речення вживається для висловлення факту, опису, оцінки та інших характеристик. В даному випадку, речення виражає факт, що княгиню Ольгу оголосили святою у ХIII столітті.

10. По-різному оповідають про місце народження та походження княгині Ольги.
Тип: розповідне речення.
Пояснення: Речення вживається для розповіді, повідомлення, опису подій, явищ. В даному випадку, речення розповідає про те, що оповідають по-різному про місце народження та походження княгині Ольги.

11. Iноді людям щастить у житті. Мені до роботи не звикати.
Тип: протиставні речення.
Пояснення: Речення вживаються для протиставлення двох протилежних речень. В даному випадку, перше речення виражає загальне твердження, що іноді людям щастить у житті, а друге речення виражає особисту думку автора, що він не звикатий до роботи.

12. Скриня, старенький стіл, лава та ще табуретка.
Тип: перелічувальне речення.
Пояснення: Речення вживається для перелічення предметів, ознак, явищ тощо. В даному випадку, речення перелічує предмети - скриня, старенький стіл, лава та табуретка.
4,6(36 оценок)
Ответ:
agarkovatanech
agarkovatanech
06.04.2023

Відповідь:

Текст є головним елементом документа, що містить сукупність речень, послідовно об’єднаних змістом і побудованих за правилами певної мовної системи. Текст є засобом відтворення зв’язного мовлення, тобто висловлювання, пов’язаного однією темою, основною думкою та структурою.

Текст – певна з функціонально-смислового погляду упорядкована група речень або їх аналогів, які являють собою завдяки семантичним і функціональним взаємовідношенням елементів завершену смислову єдність

Текст породжується мовцем, тим, хто пише, відповідно до його задуму, з потребою найкращого передавання змісту. Текст редагується на етапі внутрішньої, мислиннєвої підготовки, а в письмовому варіанті – також в процесі саморедагування, відповідно до стилістичних норм мови, комунікативної доцільності в кожній окремій ситуації.

Текст є одиницею мови, її найвищим рівневим поняттям після звуків мовлення (фонем), морфем, слів, словосполучень і речень. Крім цього, він є також і основною одиницею мовлення, що виражає завершення висловлювання.

4,4(20 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ