Односкладними називаються речення з одним головним членом ( наявний або підмет або присудок).
Головний член в односкладних реченнях може бути виражений дієсловом або іменником.
Односкладні речення поділяють на означено-особові, узагальнено-особові, неозначено-особові, безособові, називні.
Означено-особовими називають односкладні речення, головним членом яких є особова форма дієслова, що визначає особу, яка виконує дію.
Головним членом у таких реченнях можуть виступати тільки дієслова у формі 1 та 2 особи однини й множини теперішнього й майбутнього часу, а також дієслова 1 та 2 особи однини й множини наказового
Узагальнено-особовими називають односкладні речення, головний член яких означає дію, що може стосуватися будь-якої особи в будь-який момент часу.
Головний член таких речень, як правило, виражений дієсловом 2 особи однини теперішнього чи майбутнього часу або наказового
Узагальнено-особовими називаються речення, у яких головний член виражає дію, яка стосується будь-якої (узагальненої) особи. Головний член у цих реченнях виражається дієсловом найчастіше у формі 2 особи однини й множини. Хоча рідше в значенні узагальненості можуть вживатися й деякі інші форми дієслова (1 особа однини й множини, минулий час, 3 особа множини).
Неозначено-особовими називають речення, головний член яких виражений дієсловом у формі 3 особи множини теперішнього чи майбутнього часу або у формі множини минулого часу й умовного
Безособовими називають односкладні речення, головний член яких називає дію або стан, котрі не мають виконавця чи носія або реалізовані незалежно від них.
Називними називають односкладні речення, головний член яких виражений іменником у формі називного відмінка.
РЕЧЕННЯ:
1. Йду поміж людей (означено-особове; наявний лише присудок йду)
2. На другий день тільки про повінь і говорили (неозначено особове; наявний лише присудок говорили)
3. З поля тягне холодком (безособове; наявний лише присудок тягне)
4. Лежачого не б'ють ( узагальнено-особові; присудок не б'ють)
5. Океан чистоти і сяйва (називне; підмет океан)
вроде вот это
Объяснение:
Найперші сліди людських поселень на Україні сягають за 150 тис. років. Мандруючи до берегів Чорного моря через Кавказ і, ймовірно, Балкани, перші поселенці все ще зберігали ознаки примітивного походження. Вони мали незначного об'єму мозок, низький лоб, масивні щелепи та великі зуби. Зате ходили випроставшись, а їхні надзвичайно вправні руки вже цілком сформувалися. Близько 40 тис. років до н. е. в середині останнього льодовикового періоду з'явився кроманьйонець (або гомо сапієнс) — особина, від якої походить сучасна людина. Вона була порівняно високою на зріст, прямоходячою, із значно розвинутими розумовими можливостями. Пристосовуючись до холодного суворого клімату, до труднощів у добуванні поживи, ці люди, що жили з мисливства та збирання плодів, винайшли небачене розмаїття технічних нововведень, таких як зброя і знаряддя з кременю, риболовні гачки, гарпуни, житла із шкур та кісток.
Прихід весни завжди супроводжується особливим ароматом свіжості. Цей запах відчувається настільки чітко, що його ні з чим не сплутаєш. Його навіть можна розбити на періоди. Початок весни пахне м’якою вогкістю. Сніг тане, по дорогах течуть дзвінкі струмки, з дахів падають крапельки. Весна як ніби змиває залишки зими, готуючи ґрунт для своїх красот.
Трохи пізніше з’являється запах мокрої землі. Вона відтає після зимової холоднечі та прокидається. Часто вранці над землею встає туман. Хоч цей час не дуже люблять за велику кількість бруду й калюж, але це необхідний етап для пробудження природи та появи свіжої зелені. Незабаром бруд зникне, а на його місці з’явиться багато трави та квітів.Коли крізь землю показується молода травичка, а на деревах набухають бруньки, можна відчути приємний аромат ефірних олій, які виділяють рослини. Відразу стає зрозуміло, що природа вже повністю готова обтруситися від зимових оков, що вже ось-ось почнеться весняний розмай життя, барв та ароматів. Небо набуває соковитого блакитного кольору, по ньому пливуть пухнасті білі хмари.
Весняні дощі вже не такі холодні, як восени. Вони щедро наповнюють землю вологою, щоб вона могла давати життя. У цей період не знаєш, як правильно одягатися, адже вранці ще холодно, а вдень пригріває сонечко та стає тепло.
Нарешті молоді листочки скидають тверду оболонку та розкриваються. Дерева й кущі покриваються свіжим листям. Воно таке зворушливе й ніжне, так приємно радує око. Хочеться дихати на повні груди та проводити якомога більше часу на вулиці. Настрій піднімається, виникає очікування позитивних змін.
Весна змінює все навколо. Незалежно від того, де ви знаходитесь — в місті або в лісі — її прихід можна помітити скрізь. Навколишня природа оновлюється і перетворюється, набуваючи чудового весняного вигляду.