М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
addj1404
addj1404
19.05.2022 22:51 •  Українська мова

Твір-роздум на тему: з якою метою т.г.шевченко у своїх творах звертається до історичних постатей.

👇
Ответ:
Т. Г. Шевченко — центральна постать українського літературного процесу XIX ст. Його творчість мала вирішальне значення в становленні й розвитку нової української літератури, утвердивши в ній загальнолюдські демократичні цінності та піднісши її до рівня передових літератур світу. У своїй поезії Шевченко звернувся до тем, проблем та ідей (соціальних, політичних, філософських, історичних, художніх), які до нього ще не порушувалися в українській літературі або порушувалися надто несміливо й соціально обмежено. Збагачуючи українську літературу новими життєвими темами й ідеями, Шевченко став новатором і в пошуках нових художніх форм та засобів. Автор «Кобзаря» виробляв і утверджував нове художнє мислення. Його роль в історії української літератури більша, ніж роль Пушкіна в російській, Міцкевича — в польській літературі. Його значення в розвитку передової вітчизняної суспільної думки, соціальної і національної свідомості народу не менше, ніж в історії поезії.В основі творів фольклорно-історичної течії лежать народні думи, історичні пісні, така ж романтична «История русов»; їхні героїзовані персонажі по-різному поєднані з інонаціональними фольклорними та літературними типами (оссіанівським, гайдуцьким, ідеалізованим козацьким української школи в польській літературі, байронічним тощо). Не йшлося про художнє дослідження минувшини, а про її міфологізацію — вираження національного духу, створення українського національного міфу заради пробудження національної самоповаги або хоча б національної туги за минулим. Значним прогресом були спроби створення історичної поеми, навіть епопеї, без якої не мислилася жодна повновартісна національна література («Україна», лише розпочата Кулішем, 1843; поема в стилі народного героїчного епосу «О Наливайку» М. Шашкевича, 1834; драматична поема «Богдан» Є. Гребінки, поема М. Максимовича «Богдан Хмельницкий», 1833, ряд менших форм, де змальовано невеликі епізоди тощо). Предметом зображення в них були героїчні постаті й події рідної історії — постаті романтизовані, часом не без елемента містики в дусі З. Красінського, Ю. Словацького, А. Міцкевича або фольклорно-стилізовані.
4,4(64 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
ulialepsha
ulialepsha
19.05.2022

Твір-роздум на тему "Своє рідне - своєрідне":

 Батьківщина - це край, у якому ми народились, зросли. Це рідна країна, де живуть наші батьки, з якою нас багато що пов'язує. Моя рідна держава - Україна. Це самобутня та незалежна країна, яка має свої характерні особливості.

 Кажуть, що своє рідне - своєрідне. Що ж це означає?  Рідною є країна, в якій народилась та виросла людина. А своєрідна - це та, що має характерні особливості, не схожа на інших. Я вважаю Україну незвичайною, оригінальною. Тобто не тільки рідною, а й особливою.

Объяснение:

4,4(67 оценок)
Ответ:
Діанагрeк
Діанагрeк
19.05.2022

Відповідь:

Робинзон увидел как дикари вели двух связаных пленников. Повалив одного из них на землю, второй пленник убежал прочь. С неймоверной скоростью он приближался прямо к Робинзону. За несчастным погнались вего двое дикарей, но Робинзон видел что расстаяние между ними стремительно уменьшается. Тогда он схватил ружье и выбежал навстречу, оказавшись между беглецом и его преследователями, Робинзон повалил первого дикаря, а второй, испугавшись, убежал. Пленник был растерян, осмотрев его, Робинзон заметил что он довольно высокий, имеет хорошее тело и сильные руки и ноги. В его лице не было ничего ни жестокого, ни дикого. Когда он улыбался, лицо приобретало нежного и мягкого выражения. Волосы были темные, длинные, но не вьющиеся. Цвет кожи смуглый и даже оливковый. Лицо круглое и полное, зубы - как слоновая кость. Глаза юноши были оживленные и блестящие.  Позже Робинзон сказал ему, что отныне его имя - Пятница, потому что именно в этот день он был Пятница был хороший и услужливый и вкореприслонился к Робинзону как к родному отцу.

Пояснення:

4,6(72 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ