М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Повідомлення на тему дієслівний і іменний складений присудок

👇
Ответ:
adrianaartus8
adrianaartus8
09.04.2022

Складеним називається присудок, виражений двома або кількома словами.

Складені присудки бувають дієслівні та іменні.

Складений дієслівний присудок містить допоміжне дієслово, яке своїми граматичними ознаками узгоджується з підметом, вказує на час та іб дії, на початок, тривалість, кінець, бажаність чи можливість дії, і неозначену форму дієслова, що виражає саму суть дії:

Починав жевріти схід сонця (І. Нечуй-Левицький).

Допоміжними бувають дієслова стати, могти, починати, продовжувати, закінчити, хотіти, бажати, прагнути, вирішити та ін., проте не завжди:

Але серце спинятись не хоче (Сосюра).Потім уже Софійка стала розглядати Заболотного спокійно (Гончар).Пан, брате, милувать не стане (Рильський).Бійці намагались йти без шуму (Гончар).

У допоміжній частині дієслівного складеного присудка можуть також уживатися:

прикметники ладен, згоден, повинен, радий:Я готовий винести всі випробування (Збанацький).Хтось нам повинен відчиняти двері (Стельмах).

дієприкметники змушений, покликаний, приречений, зобов'язаний:Я зобов'язаний до старому (Стельмах).Танкісти змушені були залягти у воронку.

присудкові прислівники треба, можна, необхідно, слід, соромно, шкода, жаль, пора:Треба твердо нам в бою стояти (Франко).Вибрати не можна тільки Батьківщину (Симоненко).Нам пора для України жить (Франко).

4,6(20 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
otvet12313434
otvet12313434
09.04.2022

Я дуже цінував свою дружбу із Вовкою. Ми – однокласники. Наші батьки працюють на авіаційному заводі. Вони теж друзі.

Якось на уроці російської мови ми писали твір на тему “Друзі пізнаються у біді”. Не можу сказати, що я написав хороший твір. Навіть, мабуть, поганий. Це ж така важка тема. А Вовка списав твір у мене. Він взагалі не знав, про що писати. “Добре. Другові треба допомагати, нехай списує”, – подумав я.

На наступному уроці вчителька запитала, хто з нас двох написав цей твір. Я сказав: “Я!” І Вовка сказав: “Я!” “У такому випадку ви обоє одержите одиниці”, – констатувала (яке довге і важке слово!) Надія Іванівна.

Після цього наша дружба, як кажуть, зійшла нанівець. Я нічого не сказав Вовці. Проте у мене більше не виникало бажання з ним грати, гуляти та розмовляти.

Мабуть, треба було кому-небудь розповісти про все. Але мені важко бути щирим. Та і чи лихо це? Можливо, ні. Тільки у мене тепер нема друга.

4,8(28 оценок)
Ответ:
altynai0504
altynai0504
09.04.2022

ответ:Найдорожче, що є в житті – це сім’я! Спочатку та, в якій народжуєшся, а потім, яку створюєш. Переконаний, що в кожного є свої уявлення про те, якою повинна бути ідеальна сім’я. Однак, межі для досконалості просто не існує. Адже, коли в сім'ї панує любов, довіра, повага, розуміння, турбота, комфорт – це надзвичайно важливо.Завдяки тому, що у нашій сім’ї панує завжди мир і спокій, взаєморозуміння, повага і шана до кожного, хто є у нашій сім’ї – я зі своїм братом стоїмо твердо на ногах і впевнені у завтрашньому дні.

Треба любити і шанувати, поважати своїх батьків – не завдавати їм болю і сорому своєю поведінкою. Щоб не трапилось, рідні люди завжди готові підтримати, дати мудру пораду, розуміють з півслова. Тож бережіть сімейний вогник, своїх рідних, цінуйте та дякуйте за кожну хвилину.

Объяснение:

4,7(40 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ