М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

ІВ, БЕЗ СПАМА !

Прочитати та записати в зошит як переказ:
Василь Миколайович Навроцький мовби сполучив у собі всі ці спалахи творчості: малював забавки з дитинства, взявся за справжній живопис із великим запізненням, десь у тридцять п'ять років; до того ж зовсім випадково.
Після тяжкої операції вiн лежав горiлиць на канапі, читаючи німу білину стелі. Перед очима його, ніби в чарівному екрані, пропливали дивовижної краси i загадковості візерунки: то вони тішили ще недавнього будівельника витонченістю козацького бароко, то вигравали барвами поліської веселки, то вмить заворожували зiр силуетами рідних краєвидів. Навіть зникали приступи болю, коли розпалена уява переносила недужого в інший світ - ліній, кольорів і картин.
Василеві захотілося бодай на мить зупинити ці видіння, і він вхопився за олівець, щоб закарбувати їх на папері. Спершу виникла чернетка розпису в загальних рисах, потім її було втілено в «картон» зі склеєних аркушів, а згодом, коли відступила хвороба, скоїлося диво: стеля і стіни в кімнаті засвітилися, заяскравіли, загомоніли. Де і поділася порожнеча лікарняної палати в хаті: зненацька ожили понурi кутки; святкова оздоба заповнила одноманітний простір. Може, від цих оздоровчих перетворень і почалося нове життя Василя.
Перша спроба надихнула на пошуки себе. I Василь, мов зголоднiлий, кинувся малювати. Не гребував нічим: інтер'єром, краевидом із вікна, окремими предметами, кімнатними квітами.
Минали місяці, роки, доки натрапив на слiд народних фарб. Перепробував десятки й сотні рецептів. Вичавлював соки з плодів. Варив листя і кору. Вiдкривав фарбувальні властивості різних речовин. Але зупинився на давно засвоєних в селі рослинних барвниках.
Сполучивши їх із вапном. Василь, по суті, винайшов не тільки свою неповторну палітру, а й свiй своєрідний стиль письма. Колір мовби сам по собі промениться, висвічує такими золотисто-сріблястими тонами, що їх може створити сама тiльки природа.
У художника немає ні краєвидів, нi натюрмортiв, нi портретів. вони в нього якісь узагальнені, трохи вигадані, але життсво правдиві й достовірні. У них передані особисті почуття митця, стан його душі. Тому на виставках глядачі подовгу милуються його роботами: їм подобається в картинах митця оте «свое», виважене .
Ніхто не заперечить: це талант. Щирий. Самобутній. Яскравий (М.Полтавець)

👇
Открыть все ответы
Ответ:
денис20062002
денис20062002
03.01.2023

Объяснение:

Все наше життя - це вдосконалення себе, своєї мови, своїх знань. Вивчаючи мову, ми проходимо певний шлях.

Особисто я вважаю, що вивчити мову повністю не можливо, адже з кожним роком в ній з'являються певні поправки, нові слова, нове написання слів, зміна наголосу в словах. Ми вчимо мову постійно, навіть ненавмисне, наприклад, коли читаємо книгу в нашому словниковому запасі з'являється нове слово, яке автоматично запам'ятовується, хоча ми до цього не приклали ніяких зусиль.

Отже, спільним між мовою і дорогою є те, що вони є нескінченними і тернистими. У вивчанні мови іноді трапляються труднощі, як і на шляху дороги.

4,8(16 оценок)
Ответ:

Мені в світі поталанило на гарних людей. І мої вихователі в дитячому садку, і мої учителі, і, перш за все, мої батьки — це люди, з яких я беру приклад. Усі вони вплинули на мою вихованість і ерудицію, власне кажучи, вони вплинули на мій характер, навчили чуйному ставленню до інших людей. Але замало бути чемним і доброзичливим для того, щоб усі навколо вважали тебе людиною з великої літери. Безумовно, не всім дано стати видатними і всесвітньовідомими людьми. Але кожний може стати людиною, яку поважають.

4,4(19 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ