ответ: Слово про похід Ігорів
Святослав. Відповідно до ідейного змісту твору, автор називає Святослава великим, грізним київським князем. Як видатного полководця, його вихваляють «німці і венеціанці, греки іморава». Святослав зображений піклувальником про долю рідної землі: спустошення Русі через князівські міжусобиці та напади кочівників відгукуються в серці болем. Та й хіба можна бути байдужим, коли узбережжя рік «засіяні кістками руських синів»?
Святослав — видатний державний діяч, справжній патріот і шляхетна людина. Картаючи Ігоря й Всеволода за свавілля, що призвело до нового лиха, він звертається із закликом до інших князів помститися «за землю Руськую, за рани Ігореві, сміливого Святославича». Цим він хоче об’єднати всіх князів, щоб зміцнити Київську державу, зробити її могутньою і незборимою. Автор «Слова…» оспівує мудрість і хоробрість Святослава, адже великий князь київський не лише об’єднав руські землі, а й успішно переміг половців.
Найбільшим багатством краю є люди. Завдяки їхнім працьовитим рукам у районі успішно розвиваються і сільське господарство, і промисловість, транспорт, зв’язок, освіта, культура, соціальна сфера. Рідний край – такі прості і прекрасні слова. Він починається від батьківського порога, від тієї стежини, де ми зробили перші кроки, від калини біля воріт, від барвінку, який ніжно стелиться в садку.Хвала всім, хто любить свій рідний куточок землі, кому близька і дорога його доля, чиї золоті руки творять історію нашого золотого краю,хто багато віддає сил та енергії для того, щоб на Золотоніщині і в нашій державі жилося краще, щоб був мир та спокій.