7. Вкажіть рядок. у якому всі дієслова належать до другої дієвідміни:
а) святкувати, жити, радіти; б) летіти, мовчати, говорити; в) бачити, платити, плакати.
8. Вкажіть рядок. у якому допущено помилку у написанні особових закінчень дієслів: а) дивишся, виїжджатимете, писатимемо;
б) дзвонитимиш, дзвониш, виконуватимете; в) втратите, бачимо, змінимо.
9. Вкажіть речення, у якому є дієслово умовного :
а) Без людської праці вся земля заросла б бур’янами.
б) Обступили печеніги місто великою силою. в) Міцно, браття, стиснімо руки.
10. Вкажіть дієслово, яке відповідає такій характеристиці: дієслово майбутнього часу складеної форми, ІІ особи однини, недоконаного виду:
а) сидять; б) посадите; в) будеш читати.
...Любіть Україну у сні й наяву,
Вишневу свою Україну...
В. Сосюра
Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій мальовничій землі - в нашій славній Україні.
Любов до Батьківщини починається з любові до рідної хати, стежки дитинства, до мудрості народної казки. Не знаючи історії рідного народу, не можна бути громадянином своєї держави.
Як і для кожного з нас, Батьківщина для мене - це місто, де я народився і живу, де живуть і працюють мої батьки, - земля моїх пращурів!
Батьківщина - це рідний дім, де на тебе чекають завжди з любов'ю і надією; це місце, до якого людина завжди повертається, де б вона не мандрувала у світі.
Батьківщина - це все, що мене оточує: і небо, і зорі; ліси і поля; люди, які поруч зі мною в радості чи смутку; це те, що підтримує людину у час негоди, дає сили пережити усі негаразди.
Нехай рідна земля пошле нам силу для життя. Подивімося на голубе небо і думкою, як у тій чудовій пісні, полинемо аж до сонця і зірок і поглянемо на трепетну Землю, - і тоді відкриється нам на зелено-голубому лоні планети край, що нагадує собою серце, - і це Україна, співуча рідна моя земля.