ПАЛАЦ ШЕНБОРНА Найбільш казковий замок України палац Шенборна. Він височіє поблизу селища Карпати Мукачівського райо ну Закарпатської області. Тут і залізнична станція подібна до мініатюрного замку. Сам палац ховається в розкішному парку. Спочатку із-за крон дерев з'являється висока башта, прикрашена годинником і родинними гербами, а потім і весь замок. Усе почалося в 1840 році з дерев'яної хатинки, куди графи Шенборни приїжджали полювати. 1890 року вони звели мурований замок суто для мисливських потреб. Каз ковий вигляд споруди данина модному наприкінці дев'ятнадцятого століття стилю неоромантизму. Архітекто ри ніби справді прагнули відтворити в реальності казкові палаци, поєднуючи елементи готичної та романської архітектури. Тут сприймаєш усе в рожевих бараах, бо й парк, й озеро, і сам палац казкові. За ним можна вивчати календар: 365 вікон. 52 кімнати, 12 входів. За формою озеро нагадує кон тури Австро-Угорської імперії. Усередині палацу можна помилуватися вітражами, камін ною залою, старими дерев'яними сходами, які охороняє лев (За М. Поповим). А. Визначте види виділених обставин їхнього вираження (усно). Б. ОПИШІТЬ Палац, використавши обставини дії, місця та допусту (два-три речен ня). Запишить узошит
Коли за Омеляном зачинилися двері, мати підійшла до доньки, припала до її грудей, як колись у дитинстві донька припадала до неї.
(Коли), [ ], (як)
Дві стрілочки від квадратних дужок. Питання коли? як? відповідно.
Речення складне, складнопідрядне і обставинними часу та порівняння. Неоднорідна підрядність.
Коли(обставина) за Омеляном (додаток) зачинилися (присудок) двері(підмет), мати (підмет) підійшла(присудок) до доньки (додаток), припала (присудок) до (додаток) її (означення) грудей (долаток), як колись у дитинстві (обставина) донька (підмет) припадала (присудок) до неї (додаток).
Речення складається із трьох частин.
1. Мати підійшла до доньки, припала до її грудей. Речення просте, розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, повне, ускладнене однорідними присудками.
2. Коли за Омеляном зачинилися двері. Речення просте, розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, повне, неускладнене.
3. Як колись у дитинстві донька припадала до неї. Речення просте, розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, повне, неускладнене.