
Домінантою монумента є постать Кобзаря-Шевченка висотою 4,5 м, встановлена на високому постаменті з сірого (на момент спорудження яскраво-чорного) лабрадориту. Статуя сповнена динаміки - і в точно знайденому ракурсі злегка нахиленої набік голови, і в енергійному жесті правої руки, і у всій постаті Шевченка проглядається готовність до дії, цілеспрямованість, внутрішня напруженість, що повною мірою відповідало Радянському трактуванню образу Т.Г. Шевченка як поета і художника-революціонера. Скульптура має яскраво виражений силует, легко впізнаваний здалеку, що зближує загальний фон монумента з конструктивізмом, — суворі, укрупнені складки одягу, лаконічність форм, енергійна Обробка поверхні великими узагальненими площинами — все це покликане створити могутній образ нескореного борця за права трудящих. До деталізації автор вдадуться лише в розробці особи, яка здійснена не тільки для досягнення портретної схожості, а й розкриття внутрішнього світу,
На картині зображена старенька українська кімната. Через вікно проникає багато світла, тому можна роздивитися внутрішність цієї досить охайної та затишної кімнати.
На чисто побіленій стіні висить багато різноманітних ікон. Куточки кімнати теж прикрашені ними. Їх доповнюють рушники, котрі висять поверх них. Неможливо уявити сільської хати, де б на найпочеснішому місці не красувався витканий власноруч витвір. Доповнює охайність чисто вимита підлога. Біля вікна стоїть невеличкий стіл вкритий сірою скатертиною. На ньому стоїть самовар, червоний з гарним узором чайник, чашки з чаєм та тарілка з якимись смаколиками. З кожного боку стола стоїть дерев'яний стілець. Можна сказати, що це витвір мистецтва, адже не кожний майстер зможе так зробити стільчика. В кожному куточку стоїть трикутний стіл. На них лежать сірі рушники. А на них стоять гарні глечики з квітами та сухоцвітами. Під стіною можна побачити лаву. На ній напевно можна було б добре відпочити.
Уся картина дихає теплом і спокоєм, злагодою і любов’ю.
Надеюсь ^^