М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
kodir74
kodir74
21.11.2020 21:55 •  Українська мова

Практичні завдання Завдання 1. Замініть, де це можливо, складнопідрядні речення з підрядними означальними простими реченнями з дієприкметниковими зворотами, а прості речення з дієприкметниковими зворотами — складнопідрядними реченнями. Поясніть правила заміни та випадки, коли заміна неможлива. Перебудовані речення запишіть, поставте і поясніть розділові знаки.

I. 1. Я славлю сонце над землею, що сяє тисяччю огнів (Соє.). 2. Мир — одвічна мрія людства, яке завжди щиро прагнуло творити (Коз.). 3. На піщаній косі, що кинджалом врізалась в море, стояв маяк (Шиян). 4. Вживайте якомога більше слів, які підкреслюють шанобливе ставлення до людей (Том.). 5. Гафійка ловила хустя, що розмітав вітер на дворі (Коцюб.). 6. У вікно вільно пливуть ніжні пахощі матіоли, резеди, петуній, що їх посадили перед хатою дівчата (Шиян). 7. Вранці прилетів шпак у свою шпаківницю, яку йому юннати змайстрували (Коп.). 8. Пливу човником, прогортаючи верховіття лози, яку затопило водою (Коп.). 9. Засипав сніг стежечку, що миша протоптала. 10. І знову злетіли інші пташки на обід, що їм влаштували діти (Коп.). 11. Слухаючи виступи, передусім визначте теми, за якими ви будете стежити (Том.).

II. 1. У хвойному лісі, затіненому зеленими кронами дерев, весна починається значно пізніше. 2. Над землею, вкритою перепрілим торішнім листям, вже піднялися ранні квіти. 3. Виводять пташенят повзики здебільшого в дуплах, видовбаних строкатими дятлами на свій зріст. 4. За темною лінією високого правого берега, вкритого густим зеленим лісом, поволі розтанув розпечений сонячний диск. 5. Чудовий буває сосняк, прикрашений вересовим килимом, уранці. 6. Втомлений нічною біганиною, дрімав, не закриваючи очей, полохливий заєць (3 тв. В. Пархоменка).

👇
Открыть все ответы
Ответ:
dima11232
dima11232
21.11.2020

А хто тобі, Власе, дозволив тут рибу вудить? (виражається заборона). Здрастуйте, свахо і, що завітали (виражаеться радість). Краще, Марфушо, заглядати собі в душу якнайглибш і як найпрозоріш тодi, коли ще зможеш дивитися в неї, не червоніючи (виражаеться докір). Горпино, роби так, як велять (виражається наказ). Геть, бузувіри! Анахтеми! В холодну вас, п'янюги чортові! (виражаеться гнв, обурення). Доню, доню, гріх тобі (виражається докір). Просю тебе, сестричко, за стариу дружку (виражається прохання). Іване, брате, друже! Товаришу вірний! (виражаеться радість). Ні, сестрице моя, ніяке зілля не загоїть мого горя (виражається біль). Ярино! Люба моя, квіточко моя, зоре моя! (виражаеться любов)

Объяснение:

4,6(21 оценок)
Ответ:
nadir7207
nadir7207
21.11.2020

Я знаю сучасне прислів’я: «Одне добре діло цінніше ста проповідей». Я з цим абсолютно згоден. Мало навчати добру та «читати мораль» іншим. Потрібно ще робити дійсно важливі, корисні для людей справи. А це не всі люди вміють.

Наприклад, багато хто з нас співчуває безпритульним тваринам. Ми любимо подивитися в Інтернеті сльозливі картинки з їхніми зображеннями. Але мало хто годує цих тварин, бере їх до хати, лікує або організовує для них притулок.

Іноді хороші та добрі слова самі собою стають корисною справою. Наприклад, ваш друг чимось засмучений. А ви втішаєте його, даєте корисні поради, просто розважаєте, дякуєте за все, що він вам зробив хорошого. Але все одно слово не має такої ваги, як добра справа. За гарними словами не завжди стоїть справжній корисний вчинок.

Загалом, я вважаю, що доброта – це перш за все діло. До того ж справжній добрий вчинок завжди робиться безкорисливо. Воно чимниться «за порухом душі». Доброта може виявлятися і в малих вчинках, необов’язково у чомусь великому. Наприклад, варто приготувати вечерю втомленій після роботи мамі, захистити слабкого. Або власноруч посадити клумбу у запиленому місті.

Доброта дійсно починається з малого. Хоча з часом людина буде здатна творити і великі справи. Як мати Тереза, наприклад, яка допомагала мільйонам бідних та хворих людей.

4,6(66 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ