наука завжди була невіддільною частиною розвитку суспільства. нові винаходи весь час перевертали суспільні погляди та змінювали життя народів. наука в житті кожної людини відіграє велику роль. завдяки ній ми зараз є інформатизованим суспільством, якому під силу подолати значну кількість важких хвороб.
ті країни, які приділяють значну увагу науці, завжди йдуть попереду інших та є більш успішними. в моєму житті наука також відіграє важливу роль. мені цікаво читати наукові праці та статті про досягнення в різних сферах. мені здається, що це сприяє моєму розвиткові. сучасна наука вчить глибше пізнавати світ, користуватися технічними досягненнями та економити час. сподіваюсь, що в найближчому майбутньому наш світ сколихне нове важливе відкриття.
т.г.шевченко ! досить було однієї
людини, щоб врятувати цілий світ,
цілу націю.
остап вишня.
доля карбувала його життя у формах трагічних. виявляється, один повсталий проти всіх може важити більше, аніж багато повсталих проти одного повстанець шевченко був гнівною мовою цілого поневоленого народу ; мовою колючою, як дріт, але правдивою та прозорою, як сльоза. мовою, в якій бурхлива епоха відлунювала в розлогих думах бандуристів — сама україна була потрощеною бандурою з обірваними струнами. разом з усією росією — булав ярмі царсько-кріпосницької системи. і яких же нелюдських сил треба було, щоб відкрити очі сліпому народові ! а він підняв його, пригнобленого та приниженого, розтоптаного із землі, указуючи на шлях та розплющуючи очі.
поет прагнув розбудити пам’ять народу, нагадати про мужність і незалежність наших предків. він закликає нас подивитися на свою країну й «полюбити щирим серцем велику руїну».
вимучений фізично, та не зламлений морально, шевченко навіть після заслання не зрікається україни, продовжуючи писати.
існують закиди на те, що шевченко — атеїст, але він відстоює християнський ідеал згармонізованої людини, яка живе у згоді з собою :
добре жить
тому, чия душа і дума
добро навчилася творить.
про шевченка написано тисячі томів досліджень, та найпроникливішим шевченкознавцем був і залишається народ, про якого він писав; народ, який все це пережив.
феномен шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття , наше минуле і нашу надію на майбутнє.
для мене шевченко — це невичерпане натхнення, яке стане опорою для великих справ задля моєї україни !
ну вот так как-то )))
Объяснение:
Спишіть речення, розкривши дужки. 1. У кого що болить, той про те й гомонить (Народна творчість). 2. Ну що б, здавалося, слова… Слова та голос — більш нічого. А серце б’ється — ожива, як їх почує!.. (Т. Шевченко). 3. Іноді з’їси і не доволі, зате живеш на волі (Л. Глібов). 4. Якби мені за кожною бідою моєю плакати, досі б і очі я виплакала (Марко Вовчок). 5. Є чутка — Вишневецький наступа. Грабує край, лишає пустовщину. Яка його неправедна тропа — щоб наступать на власну батьківщину! (Л. Костенко). 6. Якщо, забувши біль, поразку, втому, свій шанс єдиний зможеш віднайти, — твій, сину, світ, і все, що є у ньому, та більш того — тоді Людина ти! (Р. Кіплінг, «Якщо…»; переклад М. Стріхи). 7. Що б не робив, роби тільки якнайкраще.