Птах названа так, тому що прилітає до нас з півночі разом з першим снігом. У перекладі з тюркського СНІГ, що означає червоно грудый. А потім воно змінилося на сучасне написання СНІГУР, тому пташка стала асоціюватися у народі зі снігом. Є така прикмета. Як тільки піде перший сніжок - чекай снігура. Російська папуга називається снігур Дуже вдала назва дано снегирю. Снігур (Pyrrhula pyrrhula) відноситься до сімейства вьюрковых. Усюди він стає, помітний саме з випаданням снігу. Тоді в лісах, по узбіччях доріг, у садах і парках міст з'являються зграйки невеликих птахів, серед яких особливо помітні красногрудые самці. Тримаються снігурі на горобині, кленах, кущах калини, обривають ягоди і розкльовують насіння. М'якоть плодів викидають. Добути насіння з ялинових і соснових шишок, як клесты, снігурі не вміють, і на їхню частку залишаються лише ті з насіння, що обронены на землю. Птахи постійно перегукуються мелодійним свистом, а наївшись, всідаються на гілочках і співають простенькі скрипучі пісеньки, причому співають і самці і самки. Всього в роді снігурів - 6 видів, з яких в Росії живе тільки звичайний снігур.
Посеред лісової тиші, чути тільки, як цвірінькають пташки. Снігу стільки натрусило, І так замело землю, що ні одна пташка не в змозі, знайти собі що небудь поїсти. І літають навкруги пташки, цвірінькають, цвірінькають, а сніг мете і мете. Зачув , як кличуть на до пташки Медвіть. Прийшов і каже до Горобини: будь добра, нагодуй пташок’ А Горобина відповідає: потруси за гілочку і смакуйте на здлровя. Медвідь підійшов, потрусив за гілочки, горобина щедро всипала землю, пташки поїли і у лісі знову запанувала тиша.
Російська папуга називається снігур
Дуже вдала назва дано снегирю. Снігур (Pyrrhula pyrrhula) відноситься до сімейства вьюрковых. Усюди він стає, помітний саме з випаданням снігу. Тоді в лісах, по узбіччях доріг, у садах і парках міст з'являються зграйки невеликих птахів, серед яких особливо помітні красногрудые самці.
Тримаються снігурі на горобині, кленах, кущах калини, обривають ягоди і розкльовують насіння. М'якоть плодів викидають. Добути насіння з ялинових і соснових шишок, як клесты, снігурі не вміють, і на їхню частку залишаються лише ті з насіння, що обронены на землю. Птахи постійно перегукуються мелодійним свистом, а наївшись, всідаються на гілочках і співають простенькі скрипучі пісеньки, причому співають і самці і самки. Всього в роді снігурів - 6 видів, з яких в Росії живе тільки звичайний снігур.