Спишіть речення. Визначте граматичні основи. Вкажіть, які речення двоскладні, а які - односкладні. 1) навшпиньки виглядають жоржини через тин. 2) вранці вже прохолодно. 3) веселе сонечко сховалось у хмарах весняних. 4)теплий сонячний день.
Новий рік - чарівне час для кожної людини, будь-якого віку. Це свято з нетерпінням чекають весь рік. Саме в цю ніч відбувається стільки чудес, що навіть самі запеклі критики починають вірити в новорічне диво. Серця наповнюються любов'ю, а будинок неймовірною святковою атмосферою.
З настанням зими всі навколо стає неймовірно суворим і неприступним. Кучугури снігу таять в собі незвідані і нікому непостіжние секрети, а сонячне світло так і норовить пробити цей сніжний покрив. Навколишнє білосніжна пелена віщує усіма улюблені свята. Нов рік і Різдво чекають всі без винятків. Ці два свята ставлять на перше всіх торжеств.
Новий рік зазвичай в кожній родині проходить за певними традиціями. У кого-то місце святкування рік за роком не мінливе, у інших наповнення столу, а у решти складу. Це свято вважається сімейним, бо саме в цю ніч за столом збирається вся родина і їх сплачувати один і той же торжество.
Новий рік в моїй родині проходить наступним чином ... Все збираються у нас вдома. За столом сидить як мінімум чоловік 10. На стіл накриваємо і готуємо ми з мамою, а тато займається покупками і організацією ялинки і свята в цілому.
У Новорічну ніч існує традиція загадувати бажання в 00:00, під бій курантів. У цей час ми запалюємо бенгальські вогні і бажаємо один одному всього найкращого, хто чого хоче. Після йдемо пускати салют, і дорослі обмінюються подарунками, а діти знаходять свої гостинці від Дідуся Мороза під ялинкою. Рівень чарівництва на максимумі. Радісна атмосфера після цього панує в будинку ще довгий час.
Я вважаю, що Новий рік не повинен мірятися віковими мірками - це всесвітнє свято. У цю ніч можна випробувати неймовірну силу оновлення всього. Змінюється рік, змінюються люди, змінюються думку і погляди на речі. Зміні піддається практично все, наше життя стає ще більш насиченою та яскравою. Ми повинні знаходити в собі сили триматися на плаву кожний наступний рік. Наше завдання на тій хвилі, яку задав рік-новобранець.
Новий рік дає відчути себе дитиною, навіть людині в 80 років. Я вважаю, що це один з найголовніших свят, коли наші серця наповнюються любов'ю, радістю і теплом. Нехай за вікном холодна зима, але в серці вічне літо, вічний комфорт і спокій.
Емоційно-експресивний або стилістичний компонент у речення можуть вносити: Б інверсії;
3. З’ясуйте, в якому реченні пропущено тире між підметом і присудком: Б Жити значить безперервно рухатися вперед (С. Джонсон).
4. Укажіть двоскладне речення, яке легко перебудувати на односкладне.
Б Дівчина враз насупилась, розгнівалася. (Враз насупилась, розгнівалася).
5. Укажіть речення, в якому неправомірно пропущено кому між однорідними членами.
Г Защеміло горде дівоче серденько, да мовчала небога (,)не сказала й матері (З творів П. Куліша).
6. З’ясуйте, в якому з речень вжито зайву кому.
Г Одарці дещо не до вподоби, що Марія занехаяла старосвітські звичаї (,) і не вбиралася до шлюбу, як це було прийнято, але такі вже настали часи (З творів У. Самчука).
7. Визначте, яке з речень ілюструє правило вживання двокрапки після узагальнювального слова перед однорідними.
Г Все зберегла моя уява: ті ночі зоряні, ті дні (В. Сосюра).
8. З’ясуйте, в якому з речень двокрапка після узагальнювального слова перед однорідними членами невиправдано пропущена.
Б Йшли разом до комори, розглядали та упорядковували свої подарунки (:) хустки, спідниці, полотно. (У. Самчук).
9. З’ясуйте, в якому з речень після однорідних членів замість коми слід поставити тире.
В І зелений садок, і маленька пасіка в садку під горою, і криниця під грушею, і левада, і зелена діброва на горах, і розмова з Лавріном за пасікою - все ніби заквітчало свекрову хату квітками та залило пахощами (І. Нечуй-Левицький).
10. Укажіть речення, що потребує стилістичної правки.
В Панночка сердилась на Устину з Прокопом і на свого чоловіка, на полковника, гостей, що не зручно при них їй було заборонити їм повінчатися.
11. З’ясуйте, що виражає в реченні звертання ^ О земле рідная! Не жатиме неситий пшениці на твоїх ланах! (М. Рильський)
Г гідність.
12. Визначте, що виражає вжите у реченні вставне слово Ось, нарешті, видко віддалік і її будинок (Ю. Яновський).
1)навшпиньки (обставина) виглядають(присудок) жоржини(підмет) через (обставина) тин (додаток) - двоскладне
2) вранці (обставина) вже (обставина) прохолодно(обставина)
3) веселе (означення) сонечко (підмет) сховалось (присудок) у хмарах (обставина) весняних (означення) - двоскладне
4) теплий (означення) сонячний (означення) день (підмет) - односкладне
Объяснение:
односкладне - в якому тільки підмет або тільки присудок
двоскладне - в якому і підмет і присудок